MSI GTX 1060 Sistem Kaç Watt Harcar?

semikandiyoti

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Elimde Corsair 200R kasa var. PSU'su onunla birlikte hazır gelmişti sanırım 550 veya 500W gücünde. 2. el bir MSI GTX 1060 6GB almayı düşünüyorum. Bu PSU bana yeter mi? Yetmez ise ne tür sıkıntılar yaşarım? 2. el ekran kartı alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

Kasa: CORSAIR CARBIDE SERİSİ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA

Teşekkürler.
Not: Monitörüm yeni sayılmasına rağmen VGA girişli bir monitör. Yeni monitör almayı düşünmüyorum. Hangi dönüştürücüyü kullanmamı ve satın almamı önerirsiniz? Çok performans kaybı yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. PSU GTX 1060 için minimum 450W civarında. O nedenle PSU konusunda sıkıntı yaşamazsınız. 500W bir PSU bile GTX 1060'ı oldukça iyi bir biçimde besleyecektir.

İkinci el konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum çünkü mining artığı mallar satabiliyorlar malesef :/ Bu nedenle mümkünse karne indirimlerinden yararlanarak sıfır bir ekran kartı yada bulabiliyorsanız kaliteli birini daha önceden de deneyimi olan bir satıcı bulmaya çalışın. Monitör konusunda şöyle bir önerim var monitörünüzde VGA varsa ve birazda yeniyse %50 ihtimalle DVI girişi de vardır onu bi kontrol edin. Eğer varsa bir DVI kablosu edinerek GTX 1060'ın neredeyse tüm modellerinde bulunan DVI'dan bağlantı yapabilirsiniz. Eğer yoksa HDMI to VGA değil DVI to VGA tipi bir dönüştürücü kullanmanızı tavsiye ediyorum. Umarım yararlı olmuştur :)

Merhaba,

Uzun yazınız için çok teşekkür ederim. Monitörümün modeli AOC E2270Sw, sadece VGA çıkışı bulunuyor. 2. Ele gelicek olursak sahibinden.com'da bulduğum tanımadığım bir insandan satın alacağım. Mining'de kullanılmışsa ne tür sakıncaları olur? Mining de kullanılıp kullanılmadığını ben bir şekilde anlayabilir miyim?

Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı