MSI GTX 1060 Witcher 3 Testi

Noggola

Hectopat
Daha fazla  
MSI GTX 1060 almıştım fakat GPU kullanımı oyunlarda düşük oluyordu ve FPS düşüyordu o yüzden garantiye yollamıştım. Bugün garantiden geldi yenisini yollamışlar Witcher 3'te test ettim. Oyunda otlak alanlarda Ultra'da 45-50 FPS aldım. High ayarlarda ise 60-70 FPS. Technopat'ın RX 470 testindeki aynı FPS'i alıyorum. Bunun sebebi nedir ? CPU I5 6600, oyun içi kullanımı %60 civarı ; GPU kullanımı %99. Ve bazen oyunda konuşma sıralarında böyle bir düşüş yaşıyorum. @Recep Baltaş

Desktop 11.01.2016 - 23.12.50.01.png

Desktop 11.01.2016 - 23.34.39.02.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kısaca bende olanı size anlatayım. Bana da saçma geliyor ama bir keresinde bilgisayarımı 2 gün açık tutum. Ve işten geldim direk arkadaşlarla oyuna girdim yani pc yi hiç kapatmadan.. Bir de ne göreyim GPU kullanımı %20 lerde aynı sizinki gibi. Sonra pc yi yeniden başlattım düzeldi. Driveri düzgün kurduğunuzu düşünüyorum.o kartın öyle bir fps vermesi inanın bence çok saçma.. Benim sistemi ; i5 4690k, Msi gtx 970 100me, 16 gb ram.. Kısacası ben bile çoğu güncel oyunda örneğin bf1 gibi ultrada 132 fps alıyorum en düşük 70-80 görüyorum oda aşırı detaylı yerlerde.. Durumunuza gerçekten üzüldüm. Acaba başka şeylerde mi araştırılması lazım konunun ? Format atmakta fayda olabilir mi ? Driveri DDU programı ile komple kaldırıp temiz bir kurulum mu yapmak gerekir bilemedim.. Ama bana da oluyordu.

Hocam kısaca bende olanı size anlatayım. Bana da saçma geliyor ama bir keresinde bilgisayarımı 2 gün açık tutum. Ve işten geldim direk arkadaşlarla oyuna girdim yani pc yi hiç kapatmadan.. Bir de ne göreyim GPU kullanımı %20 lerde aynı sizinki gibi. Sonra pc yi yeniden başlattım düzeldi. Driveri düzgün kurduğunuzu düşünüyorum.o kartın öyle bir fps vermesi inanın bence çok saçma.. Benim sistemi ; i5 4690k, Msi gtx 970 100me, 16 gb ram.. Kısacası ben bile çoğu güncel oyunda örneğin bf1 gibi ultrada 132 fps alıyorum en düşük 70-80 görüyorum oda aşırı detaylı yerlerde.. Durumunuza gerçekten üzüldüm. Acaba başka şeylerde mi araştırılması lazım konunun ? Format atmakta fayda olabilir mi ? Driveri DDU programı ile komple kaldırıp temiz bir kurulum mu yapmak gerekir bilemedim.. Ama bana da oluyordu.
Format atmayı deneyeceğim eğer çözüm bulamazsam. Neyde sorun olduğunu anlayamadım yeni kart yolladılar diğerinden iyi ama hala olması gereken performansı alamıyorum. Cidden canımı sıkmaya başladı artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki güç bağlatılarında bir sorun olabilir, belki de anakartın PCI girişinde sorun olabilir.
PCI girişi hasar almış olabilir mi ? Takarken biraz zorlandım yani ben takmayı beceremedim biraz çarptı.

Biraz daha araştırdım Technopat ın RX 470 testinde Ultrada 45FPS alıyor fakat GTX 1060 testlerine de baktım (Technopat ın değil ki zaten yok Witcher testi) onlar da benim gibi 45FPS alıyor ve testlerde I7 6700 kullanmışlardı. Bu nasıl oluyor ? Technopat ın test sisteminin çok güçlü olduğundan dolayı mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı