MSI GTX 1070 Gaming X 8G ve ASUS GTX 1070 STRIX Nova Bilgisayarda

Evet arkadaşlar GTX 1070'in Asus ve MSI'ın özel soğutmalı versiyonları Nova Bilgisayara geldi. Henüz stokta mevcut değiller. Fakat fiyatları belli. Ne 1599 TL. Ne de 1800 TL.

MSI GTX 1070 Gaming X 8G : 2.193 TL : MSI GTX 1070 Gaming X 8G, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 2.193 TL

ASUS GTX 1070 Strix : 2.263 TL :ASUS GTX 1070 STRIX, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 2.263 TL

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? Bence çok pahalı. Bu fiyata Nvidia, Türkiye'de bu kartları çok çok az satar. En azından GTX 1060 ve 1050 modellerini bir an önce duyursun.

Vergi verelim tamamda sorun ne kadar aldıkları. Devlet vergilerle ayakta kalır tabi bunu abartarak alırsan o paranın yanlış yerlere gittiğini düşünür insan. Şahsen fazla alınan verginin birilerinin ceplerine gittiğini düşünüyorum.

Şu ülke düzgün yönetilse refah seviyesinde büyük oranda artış olur ve bu potansiyel var ama birilerinin cebi dolacak diye sürünüyoruz. Daha cümle kuramayan insanlar mecliste sözde halkın temsilciliklerini yapıyorlar ve her ay 17 bin lira maaş alıyorlar.

Benim yazdığım; ''Verdiği performansa göre bedava.'' cümlesini gördün ve okudun, peki anladın mı ?
İyi forumlar.
Verdiği performansa göre bedava yazmamışsın ilk mesajında önce kendi yazdığınızı okumayı ögreniniz.
İlk mesajınız;
GTX 1070'in verdiği performansa göre fiyat çok çok ucuz. GTX Titan'dan daha fazla FPS veriyor GTX 1070, ve de 2.000 TL civarı? Ne güzel işte bedava gibi bir şey fiyatı, o performansa göre.

Asus modelinde 3 fan varken MSI modelinde 2 fan var. GTX1080'lerde de öyle. MSI bu şekilde yeterli soğutabiliyor mu? Yoksa o yeterliyken Asus daha mı çok soğutuyor? Yoksa Asus'ün 3 fanla yaptığını MSI 2 fanla mı yapabiliyor?

Asus modelinde 3 fan varken MSI modelinde 2 fan var. GTX1080'lerde de öyle. MSI bu şekilde yeterli soğutabiliyor mu? Yoksa o yeterliyken Asus daha mı çok soğutuyor? Yoksa Asus'ün 3 fanla yaptığını MSI 2 fanla mı yapabiliyor?

Kafamda deli sorular. :D
Sanırım msi'in fanları biraz daha boyutsal olarak büyük. En azından bana öyle geldi görüntülerde.

Fan boyutları ikisinin farklı. MSI fanı daha büyük oluyor ve havayı daha iyi çekmek için torx fan kullanıyorlar. Asus 3 fan kullanıyor onun yaprak tasarımı daha değişik doğrudan aşağıya doğru havayı veriyor dışarıya gidecek havayı fan yaprak tasarımını değiştirerek dışarı taşmadan düz bir çizgide havanın akmasını sağlıyor ama fan daha küçük. Burada soğutmada şu başarılı olur diyemeyiz. Mesela Asus eski strix tasarımında çok farklı bir yola girdi ısı borularını dışarıya kadar çıkardı ve ısı borularının yarısına hava gelmiyordu bu da AMD soğutmasında başarısız yaptı. Şu iyidir diyemeyiz ama ikiside çok iyi işler yapacaktır. Asus burada hatasını anlayıp ısı borularını içeriye sokmuş en azından fotoğraflarda öyle gözüküyor fan çapı büyümüş eskiden çok küçüktü vesaire. İkisi de başarılı olacak ama testler olmadan "şu daha iyi soğutur" diyemeyiz.

Evet arkadaşlar bu fiyattan gerçekten satılırsa 700+ Dolara 1080 yerine 1070'i alabileceğiz.

Bunu da normal gibi görenler var. Sırayla herkes saçmalamış. 1600 gibi bir fiyattan gelmesi gerekirken buyrun 2200 lira.

Normalciler çıkar çıkmaz gidip alınız.

Şahsen RX 480 bekliyorum. Bu kartlarında satacağını sanmıyorum.

Verdiği performansa göre bedava yazmamışsın ilk mesajında önce kendi yazdığınızı okumayı ögreniniz.
İlk mesajınız;
Abicim, sen benim söylediğimden alıntı yapmışsın zaten (kopyala & yapıştır yapmadan önce ne yazdığına da bir baksan ya orada.) ve de ne yazmışsın ? ''Ne güzel işte bedava gibi bir şey fiyatı, o performansa göre.''
O değil de; o performansa göre bedava kısacası. Hadi siz takılın ben kaçar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı