Çözüldü MSI GTX 1070 Gaming X oyun kapanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadir55555

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarıma yeni Corsair MP300 250 GB M.2 kart aldım ve format attıktan sonra oyunlarda grafikler yüklenirken bir bölgeye girerken ya da suya dalıp çıkma efektleri sırasında ekran kartı kasmaya başladı.
Ben de sorunun kaynağını ararken Benchmark testi denemeye başladım ve 3dmark11 programı ve MSI Kombuster programında test başladıktan kısa bir süre sonra programların kapandığını gözlemledim.

Kapanma esnasında ekran kartının kullanımının %100 olduğunu ve sıcaklığın genelde 60 ile 70 derecede olduğunu ve de nadiren de olsa 55 derecede kapandığını gözlemledim.

Bunun yanı sıra 3dmark11 programında şöyle bir hata mesajı görüntülüyorum:

Workload work failed with error message: Eva::d3d11::rendering::scene_renderer::Render(): DRAW_DEPTH_TASK for thread 0: File: DEVICE_CONTEXT. CPP line: 515 function: Struct ID3d11COMMAndlist *__cdecl EVA::d3d11::deferred_device_context::DO_FINISH_COMMAND_LIST(BOOL) expression: Native()->finishcommandlist( RESTORE_DEFERRED_CONTEXT_STATE, &result): DX11 call failed. Device hung due to badly formed commands. DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: ID3d11DEVICecontext::FinishCommandList:

Bu konu hakkında ne yapabilirim yardımınıza ihtiyacım var.

Not: Genelde oynadığım oyunlar Subnautica ve Blackdesert Online'dir.

Sistemim:
  • Intel i7 6700K
  • Thermaltake NIC C4
  • MSI GTX 1070 X Gaming
  • MSI Gaming Z170A GAMING M5
  • Corsair CMK16GX4m2A2400c14r

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG, ekran kartının cevap vermeyi kesmesi sonucu oluşan bir hata.
  • Kartta OC varsa kaldırın.
  • Güncel sürücü yüklü olsun.
  • BIOS güncel olsun.
Sorun devam ederse kartın frekansını kısmayı deneyin 100 MHz gibi. Yine olmazsa servise göndermeniz gerekebilir.
DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG, ekran kartının cevap vermeyi kesmesi sonucu oluşan bir hata.
  • Kartta OC varsa kaldırın.
  • Güncel sürücü yüklü olsun.
  • BIOS güncel olsun.
Sorun devam ederse kartın frekansını kısmayı deneyin 100 MHz gibi. Yine olmazsa servise göndermeniz gerekebilir.

Çözüm
Merhaba çözüldüyü ben bilmeden mi yaptım bir fikrim yok ama sorun için önerileni daha uygulamadım akşam deneyeceğim.
Evet arkadaşlar Recep Baltaş'ın söylediği gibi ekran kartının frekansını 100 MHz aşağıya çektim oyun ve benchmark açılmaya başladı tek gözlemlediğim benchmark'ın ileti safhalarında hafif birkaç renk patlaması oldu fakat benchmark programları kapanmadı. Kısacası sorun çözüldü :)

Son düzenleme:
Merhaba çözüldüyü ben bilmeden mi yaptım bir fikrim yok ama sorun için önerileni daha uygulamadım akşam deneyeceğim.
Evet arkadaşlar Recep Baltaş'ın söylediği gibi ekran kartının frekansını 100 MHz aşağıya çektim oyun ve benchmark açılmaya başladı tek gözlemlediğim Benchmark'ın ileti safhalarında hafif birkaç renk patlaması oldu fakat benchmark programları kapanmadı. Kısacası sorun çözüldü :)

Sorunu çözdüğünü yazmışsın bende ayni sistem ve aynı hata var dediğiniz gibi frekANSIN-100 yapınca atmalar son buldu sizin neredeyse 10 ay olmuş bu zaman diliminde ne yaptığınızı sorabilir miyim kart ne işlem uyguladınız ya da kartı öyle mi kullanıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı