MSI GTX 1070 Ti ARMOR ısınma sorunu

Raava

Hectopat
1 hafta önce İtopya'dan bu sistemi topladım.
Fakat kurulumu ve her şeyi yaptıktan sonra, Overwatch'ta 2560x1440(144Hz) epic ayarlarda oyuna girdiğimde ekran kartı sıcaklığı 70-71 dereceyi gördü. FPS de 85-100 arasında gidip geldi. BIOS güncel ve her şey güncel. Fanlar da oto ayarda.
Ardından MSI Afterburner programını yükleyerek ekran kartı fanını %100'de çalıştırdım ve gördüğüm max sıcaklık 64 derece oldu. İnternetten araştırdığımda insanlar maksimum bu ayarlarda 59 dereceyi görüyorlar. Biraz korkutuyor beni açıkcası bu durum. Kasa için havalandırmam iyi değil, sadece işlemci fanı, ekran kartı fanı ve PSU fanı mevcut. Bu yüzden kasaya 6 tane daha fan takmayı düşünüyorum. İçerideki hava akışını düzenlesin diye. Fakat bununda o sıcaklıklara pek etki edeceğini düşünmüyorum. BIOS'tan bir ayar mı yapmam gerekiyor yoksa bu sıcaklıklar bu ayarlarda normal mi?
Aynı şekilde MSI GTX 1070 Gaming X olan arkadaşım da 75 dereceyi görmekte. Bu konu hakkında yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Bu arada RAM'im 2400 MHz ama MSI BIOS ekranında 2133 gözükmekte. Bu da auto ayarda kendisi 2400 MHz'e mi çekiyor yani istediğinde? Yoksa buna da bir ayar mı yapmam gerekiyor ya da böyle kalsın mı bu ayar?

• AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek İşlemci
  • MSI B350M MORTAR ARCTIC AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) DVI HDMI DP Anakart
  • MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
  • GSKILL 8GB Aegis DDR4 2400Mhz CL15 Single Ram
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
  • In-Win 101 Mid Tower Beyaz Kasa
  • Power Boost 600W 80 Plus Bronze 12cm Fanlı ATX PSU
  • İşletim sistemi: windows 10 x64 pro 30 günlük deneme sürümü
  • Monitör : Dell S2417DG 23.8

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değerler fazla değil. Ekran kartları için normal değerler.
Öne 2, üste 2 ve arkaya 1 tane fan takmanız yeterli olacaktır. Fanlar en fazla ekran kartına etki eder. Zira ekran kartı merkezde kalıyor ve hava akışı gerekiyor.
RAM için XMP profilini aktif edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı