MSI RX 580 Armor GPU ısınma sorunu

Morg34

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sistemimi yazıyorum:
  • i3 9100F işlemci
  • RX580 Armor OC ekran kartı
  • H310M PRO VD Plus anakart
Sorun ise şu, AMD Radeon uygulamasına güncelleme geldi güncelleme gelmeden önce GPU ısınmam CS:GO oyununda 50 derece falandı, şimdi ise 70 civarı geziniyor. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi Armor kullanmayanlar Armor serisi soğutmada çok kötü diyecekler. Onlar demeden ben söyleyeyim. Mimarisinden dolayı RX serisi AMD kartlar zaten Nvidia'ya karşı bir tık fazla sıcak çalışıyorlar. O sebeple o sıcaklık normal.

Şimdi Armor kullanmayanlar Armor serisi soğutmada çok kötü diyecekler. Onlar demeden ben söyleyeyim. Mimarisinden dolayı RX serisi AMD kartlar zaten Nvidia'ya karşı bir tık fazla sıcak çalışıyorlar. O sebeple o sıcaklık normal.
Dark Guardian kasa ve RX 570 4 GB MSI Armor ile sıcaklık değerlerim; 86 derece olarak sabit ilerliyor. Furmark testinin olması gereken değerleri tam bilmiyorum, sizce nasıl?

Dark Guardian kasa ve RX 570 4 GB MSI Armor ile sıcaklık değerlerim; 86 derece olarak sabit ilerliyor. Furmark testinin olması gereken değerleri tam bilmiyorum, sizce nasıl?
Furmark tarzında testleri hiç yapmadım. Oyun oynadığım sıralarda genelde benim kartım 60-70 derece arasında çalışıyor. Fanların kalitesi, kasa içi kablolama, kasa temizliği gibi durumlar etkili elbette. 80 dereceler de bildiğim kadarıyla sınır değil RX kartlar için.

@enes.wtp Oyunlarda, Furmark testindeki kadar sıcak çalışmaz, o test oyunlardan daha fazla zorluyor. Oyunlarda en yüksek kaç gördün?
Oyunlarda o kadar sıcak çalışmıyordur ama hiç kontrol etmedim, şu an dizüstü bilgisayarımdayım. Yarın sıcaklık değerlerini kontrol edeceğim. Buradan bir konu ile UV yaptım ama ondan sonra da oyunlarda kontrol etmedim. Teşekkürler, iyi forumlar.

@crazy_vefa yine aynı şekilde teşekkürler, kablolamaya özen gösteren birisiyim ve kasam biraz tozlu şu an ama yarın temizleyeceğim. İyi forumlar.

Bende rx 580 armor kullanıyorum kasa hava sirkülasyonum çok kötü olmasına rağmen 70-75 oyunda yan kapak açık olunca 65-70 bu değerler normal bence

Bende RX 580 Armor kullanıyorum kasa hava sirkülasyonum çok kötü olmasına rağmen 70-75 oyunda yan kapak açık olunca 65-70 bu değerler normal bence.

Arkadaşlar normal olduğunu biliyorum fakat güncellemeden sonra 70E çıkması canımı sıktı. Normalde 50'de geziyordu.
70 derece GPU için yüksek bir değer değil.

70 derece normal biliyorum fakat güncellemeden önce 50 iken neden şimdi 70 onu öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı