MSI GTX 1070 vs Zotac GTX 1070

Elemefeteryo

Hectopat
Yer
Osmaniye- İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem toplayacağım ve bu konuda çok farklı fiyat seçenekleri olduğu için sormak istedim.

MSI GTX 1070 ekran kartı ile ZOTAC GTX 1070 ekran kartının oyun üzerinde bir farkı olur mu? FPS farkları çok fazla olur mu? Bunu açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı serideki kartlarda en ucuzu alınmalı. Mesela : Galax GTX 1080 11GB ile Msi GTX 1080 11GB arasından fiyatı uygun olanı seçilmeli.

Aynı serideki kartlarda en ucuzu alınmalı. Mesela : Galax GTX 1080 11GB ile Msi GTX 1080 11GB arasından fiyatı uygun olanı seçilmeli.

Peki bu denli fiyat farklarına bakacak olursak, soğutma, marka bilinirlik olayları mı fiyat farkını ortaya koyuyor. Palit 1080 almayı düşünüyordum ama kararsız kaldım. Malzeme kalitesi seneler içerisinde kayıp yaşatabilir dendi, korkuttular :)

Peki bu denli fiyat farklarına bakacak olursak, soğutma, marka bilinirlik olayları mı fiyat farkını ortaya koyuyor. Palit 1080 almayı düşünüyordum ama kararsız kaldım. Malzeme kalitesi seneler içerisinde kayıp yaşatabilir dendi, korkuttular :)
Palit markası bilindik bir marka. Palit markasına bilinmedik mi demek istediniz anlayamadım.
Peki bu denli fiyat farklarına bakacak olursak, soğutma, marka bilinirlik olayları mı fiyat farkını ortaya koyuyor.
Evet fiyat farkını bu koyuyor fakat aynı ekran kartının farklı bir markasının pahalısını aldın diye uçuk bir FPS farkı yaşamayacaksın. Bu da zaten ucuzunu almak için bir neden oluyor. Ben tabii git hiç bilinmedik marka ucuzsa al demiyorum.

Palit markası bilindik bir marka. Palit markasına bilinmedik mi demek istediniz anlayamadım.
Evet fiyat farkını bu koyuyor fakat aynı ekran kartının farklı bir markasının pahalısını aldın diye uçuk bir FPS farkı yaşamayacaksın. Bu da zaten ucuzunu almak için bir neden oluyor. Ben tabii git hiç bilinmedik marka ucuzsa al demiyorum.

MSI, Asus, Evga'nın bilinirlik derecesi Palit için aynı değil diye gözlemliyorum. Etrafımdakiler "alıyorsan garanti olsun bildiğimiz bir marka olsun" diye söylüyorlar. Palit'i bu forum aracılığı ile çok okudum. O yüzden kararsız kaldım sadece.

MSI, Asus, Evga'nın bilinirlik derecesi Palit için aynı değil diye gözlemliyorum. Etrafımdakiler "alıyorsan garanti olsun bildiğimiz bir marka olsun" diye söylüyorlar. Palit'i bu forum aracılığı ile çok okudum. O yüzden kararsız kaldım sadece.
İçin rahat ediyorsa alabilirsin arada da fazla bir fiyat farkı yok sanırım.

MSI al çünkü soğutması çok iyi ve kaliteli. Bende Gaming X var(1050 TI) ve sıcaklık değerleri olarak onun gibi çift fanlı ASUS Expedition ve Gigabyte Windforce'dan daha soğuk çalışıyor.
Not: GPU hızıyla ilgili değil, 3 model de fabrikadan 1700 MHZ'e overclock edilmiş haliyle geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı