MSI GTX 1080 PUBG'de düşük GPU kullanımı

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba. PUBG'de GPU kullanımında sürekli dalgalanma oluyor. Bazen yüzde 80 bazen ise 50-60'lara düşüyor kullanım. DDU ile grafik kartını sildim ve GeForce Experience ile tekrardan yükledim. Denemek amaçlı FurMark testi yaptım ve GPU %100 kullanılıyor. Tomb Raider oyununda denedim ayarları her şeyi Ultra'ya aldım ve GPU sürekli %100 kullanılıyor. Ama PUBG'de neden böyle anlamadım. Daha önce böyle sorunum yoktu. CPU 6700K @4.5 GHz. Tomb Raider ekran görüntüsünü koyuyorum. Ayrıca Windows'u tam performans moduna aldım. Nvidia ayarlarından da performans moduna aldım. 3D ayarlarından PUBG'yi ekleyip çoklu çekirdek kulllanımını da açtım.

1646581580983.png

Acaba yeni fan mı alsam orijinal fanları? Bir de YouTube ‘da şöyle bir video gördüm ama;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Markanın kendi taktığı NVIDIA ASUS Gigabyte gibi markalar ise fanları ellemeyin. Genellikle bu tür markalar kartın fanlarını chip setine ve sıcaklık değerlerine göre göre seçerler. Değişecekseniz de bir uzmandan destek alın. Daha kötü bir fan takmayın yanlıkla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Markanın kendi taktığı NVIDIA ASUS Gigabyte gibi markalar ise fanları ellemeyin. Genellikle bu tür markalar kartın fanlarını chip setine ve sıcaklık değerlerine göre göre seçerler. Değişecekseniz de bir uzmandan destek alın. Daha kötü bir fan takmayın yanlıkla.
Noctua'nın statik basınçlı en iyi 120mm fan takacağım eğer yazın düşmezse sıcaklıklar. Kasanın ön panelini açtım sadece toz filtresi var dün 72 dereceyi geçmedi şimdilik. Sıcaklığı command center üzerinden oyuna girmeden önce ayarlayacağım örneğin %55-60 gibi hızlara. Noctua fanları hem daha sessiz hem de ASUS ve MSI fanlarından çok çok daha iyi soğutma performansı sergiliyor. Sadece konfordan taviz vermiş oluyoruz bunu yaptığım zaman çünkü boştayken fanların %60da dönmesini istemeyiz tabii.

Geri
Yukarı