MSI GTX 1080 Ti Lightning Z vs ASUS GTX 1080 Ti ROG Poseidon

Paran bolsa ve uğraşmaktan kaçınmıyorsan Poseidon'u al ve de kasana özel sıvı soğutma sistemi kur. Özel sıvı soğutma sistemi kurmak istersen bu site sana faydalı olacaktır :

XSPC

Yok, öyle bir niyetim yok diyorsan boşa alma Poseidon'u.

Komik olan sizsiniz. Marka aynı Nvidia, model aynı GTX 1080 Ti. Ne yani, biri birinden 20 FPS daha iyi mi performans versin? Siz bulduğunuz veriye göre konuşuyorsunuz da, biz kafamızdan mı sallıyoruz?

Başka bir site daha buldum. Aynısı ancak sitenin ismi ve dili farklı. Bence bu benchmark'lar sahte. Aynı sitenin testleri olsa, ismi neden farklı olsun?:
Comparaison Asus GTX 1080 Ti ROG Poseidon Platinum vs MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z - Lebonsalon
Bu dünyada ekran kartı kıyaslamalarında GPU markası için "Marka aynı marka, model aynı model." diyen birinin kendisinin ne kadar komik olduğunu göremeden kimin komik olduğundan bahsetmesi kadar komik olan bir şey olabilir mi sizce? GPU aynı GPU olabilir fakat ekran kartının içine konulan bileşenlerin sayısı ve kalitesi aynı değil, iki ekran kartının özellikleri ve saat hızları bir değil. Bu kartları üreten nVidia değil, nVidia sadece grafik çiplerini üretiyor ve farkları gösteren linki attığım hâlde hâlâ neyin kafasıyla bıdı bıdı yapıyorsunuz anlamış değilim. Lamerlar sarmış interneti. E VERİYOR! Ne 20 FPS'i ulan 47 FPS bile fark veriyor! Gerçi testler bana pek inandırıcı gelmedi ama adamlar oraya yazmış, ben veriye bakarım. Evet, kafandan sallıyorsun. En fazla 2-3 FPS fark yaratır demek kafadan sallamaktır.

Neyin ismi? Dili falan farklı değil ve performans farkları AYNI!

İçerisinde aynı GPU barındıran hiç bir ekran kartı o kadar FPS farkı yaratmaz. Taş çatlasa En güçlü ve En zayıf model arasında 10 FPS farkı olur. Benchmark'lar sahte @Silinen üye
Aslında bana da öyle gibi geliyor da adamlar yazmışlar. Ama 10 FPS de az bir fark değil hani.

Birkaç araştırma neticesinde oyunlarda en yüksek FPS'yi Lightning Z vermekte akabinde Zotac AMP Extreme geliyor sıralama Evga FTW3, Palit Gamerock, Galax HOF diye gidiyor en sonlarda ülkemizde epey rağbet gören Asus Strix ve MSI Gaming X modelleri geliyor. Ben uygun fiyatı nedeniyle Zotac AMP Extreme ya da Evga FTW3 diyorum.

Performans olarak tıpatıp aynıdır mı? 2-3 FPS belki oynar mı? Arkadaşım komik olmayın. Bir konu hakkında bilgiye sahip değilseniz varsayımsal olarak işkembeden sallamayın. Senin o 2-3 FPS dediğin minimumu. İki kartın da farklı oyunlarda birbirine ortalama olarak 10 FPS fark yarattığı testlerde görülüyor. 164-117 2-3 FPS gibi görünmüyor. Testlerin doğruluğunu bilemem, ben sadece bulduğum veriye göre konuşuyorum. Yok öyle 2-3 FPS fark yaratır olayı. Çoğu şeyde öyle, evet. Genelde bir sonraki model ile bir önceki model arasında 2-3 FPS oynar ancak bu her zaman böyle olacak diye bir şey yok. Ben bunu şuna da bağlamak istedim aslında, AMD ve nVidia bir ara aynı mimariyi revize edip, ismini değiştirerek sunmuştu ancak artık bunu yapmıyor diye düşünüyorum ve yine de 1-2 FPS fark oynadığı görüldüğü olmuştu diye duymuştum.

Comparison Asus GTX 1080 Ti ROG Poseidon Platinum vs MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z - Weborus

Çözünürlük yükseldikçe kartlar arasındaki FPS farkı düşer. Bu kartı alacak olan kişi 4K çözünürlükte kullanacak sen 1080P'deki FPS fark verilerini kısas almaktan bahsediyorsun. 4K çözünürlükte 1080Ti ile 980Ti arasında bile çoğu oyunda 30 FPS fark olmuyor.

Bu mesajınızdan artık sizinle muhattaba bile girmeyeceğim. Demek ki size göre doğruluğun önemi yok, veri olsun yeter. Size iyi forumlar dilerim.
Ne alaka birader? Doğruluğunu bilemem diyorum, orada veri varsa bunu kullanırım. Aksini ispatlayabiliyorsan ispatlarsın, ispatlayamıyorsan susarsın bu kadar basit.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı