MSI GTX 1660 Super oyunlarda fazla güç tüketimi

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirtiğim gibi bu karta sahibim ve MSI Afterburner'dan baktığım zaman ekran kartım %99-%85 arası güç tüketiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity kalabalık yerlerde GPU %80 düşüyor arada oyundan kaynaklı sanırım.

Beceremedim sanırım gözükmüyor bunları açınca.
Hocam Unity optimizasyon sıkıntılı bir oyun normal yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben bu ile yapmıştım.

Hocam Unity optimizasyon sıkıntılı bir oyun normal yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben bu ile yapmıştım.

Burada güç ayarı yapmıyor hocam.

Arkadaşın sorunu şu: Güç tüketiminin azalması ve buna bağlı olarak FPS drop yemek. En azından benim anladığım kadarıyla böyle.

Şimdi bu neden olur. Bunun bazı sebepleri var.

Oynadığınız oyunun oyun motoru sıkıntılı olabilir. Kaldı ki UBISOFT yapımı bir oyunu. Sürekli kartın %100 kullanılması beklemek saçma olur onların oyunlarında. BUGISOFT diye boşu boşuna demiyorlar heralde.

Sisteminde ikici bir gözüme çarpan şey ise kullandığın ADATA SU630 SSD. Bu SSD bir çok probleme sahiptir. Bu yüzden bu SSD'yi HD Sentinel ile test etmek lazım.
Beceremedim sanırım gözükmüyor bunları açınca.
Açamazsın çünkü kartın NVIDIA. NVIDIA karta dair çoğu şeyin raporlanmasını isteyen bir firma değil. RTX 3000 serisinde bile GDDR6X belleklerin sıcaklıklarını göremiyoruz.

Arkadaşın sorunu şu: Güç tüketiminin azalması ve buna bağlı olarak FPS düşmesi yemek. En azından benim anladığım kadarıyla böyle.

Şimdi bu neden olur? Bunun bazı sebepleri var.

Oynadığınız oyunun oyun motoru sıkıntılı olabilir. Kaldı ki Ubisoft yapımı bir oyunu. Sürekli kartın %100 kullanılması beklemek saçma olur onların oyunlarında. Bugısoft diye boşu boşuna demiyorlar herhalde.

Sisteminde ikici bir gözüme çarpan şey ise kullandığın Adata SU630 SSD. Bu SSD birçok probleme sahiptir. Bu yüzden bu SSD'yi HD sentinel ile test etmek lazım.

Açamazsın çünkü kartın NVIDIA. NVIDIA karta dair çoğu şeyin raporlanmasını isteyen bir firma değil. RTX 3000 serisinde bile GDDR6X sıcaklıklarını göremiyoruz.

Beni anlayan birisi çıktı sonunda. Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Evet SSD şüpheniyorum oyun oynarken insanlar sonrada yükleniyor Mobile PUBG emulatörde maça başlamadan önce de oyuncuları veya etraftaki şeyleri sonra yüklüyor.

Geri
Yukarı