Msi GTX 750 Tİ Twin Frozr OC. Sonrası Performans testi

Merhabalar Arkadaşlar. Ekran kartına bütçe ayırmadığım için idaretenlik Msi GTX 750 Tİ Twin Frozr almıştım.

Recep ve Ali beyler bu kartın incelemelerini yapmışlardı. Fakat kartı OC. ettiğimiz zaman performansının ne olacağına dair birşey yoktu. Ben de ufaktan buna değinmek istedim.

Recep ve Ali beylerin incelemerinin linklerinide paylaşıyorum farkın görülmesi açısından.

MSI GTX 750Ti Twin Frozr Gaming İncelemesi - Technopat
GTX 750 Ti GTA 5 Performans Testi - Technopat
GTX 750 Ti ve Pentium G3258 GTA 5 Performansı - Technopat

Battlefield 4 testi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Crysis 3 testi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buradakiler ise benim testlerim:

Mevcut sistem:
  • i7 5820k
  • Msi x99s Gaming 7
  • Corsair 2400mhz 16gb (4x4) ddr4 ram
  • Samsung 256gb 840 pro

GTA 5:

BATTLEFIELD 4:

Battlefield 4'te ilk ben ayarları gösterdim zannediyordum göstermemişim :). 2. ölüme kadar grafik ayarları 1080p ultra ayarlarda. Daha sonra high çekiyorum 2 şekildede görünmesi açısından.

Crysis 3:

TOMB RAİDER:

Ve kartın OC. değerleri:

750 ti oc.JPG

Crysis 3, Tomb Raider vs gibi oyunlarla testler yaptıkca mesajı güncelleyeceğim. Upload hızım düşük olduğu için videoları Youtube upload etmek biraz sürüyor, o yüzden kusura bakmayın.

Umarım bu kartı almayı düşünen veya almış olan arkadaşlara faydalı olur.

Not; bu karta sahip olan arkadaşlar, kartlarını OC. ederken direk benim değerlerime çıkartmayın.
Marka model aynı diye aynı değerlere çıkması söz konusu değil. Benimkinden fazlada olabilir düşükte kalabilir.
Yavaş yavaş arttırın ve her arttırmanızda oyunlarla test edin. Ne zamanki görüntüde bozulmalar, oyun durduruldu hatası ve benzeri hatalar almaya başladığınız da kartın limitine ulaşmışsınız demektir. O vakit değerleri bir tık geriye alarak stabiliteye bakın oyunlardaki.

Gerçekten iyi performans veriyor kart, 2k ve ultra ayarlarda bu kadar beklemezdim, tabi bunda i7'ninde katkısı var :). Sniper'ıda iyi kullanıyorsunuz.

Hocam yanlış anlamazsanız birşey sorucam sistemi oyun için almışsanız neden i5 4690 veya i5 4460 işlemci alıp gtx 970 veya r9 290x almadınız o sisteme o ekran kartı biraz düşük geldi banada oyüzden sordum.

@Thermes Evet performansı gayet tatmin edici :). Fakat 2k da iken çözünürlük ultra değil high da. Sniper cok da iyi sayilmam denk geldiler vurdum :D.
@xtarox10 sistemi sadece oyun için almadim iş için de kullaniyorum. DDR4 sistem toplama amacim ileriye dönük olması. Ekran kartına çok bütçe ayırmadim, çünkü r9 300 serisi gelecek bir nebze de olsa fiyatlar düşecek hem de daha iyi bir bütçem olacak. O zamana kadar beni idare etsin yeter bana. :)

Evet ayrica fraps açmayı unuttum kusuruma bakmayın.
Şöyle söyleyeyim 2k Gta 5 de açık alanda 40-45 arasi geziyor fps. Toprak alanlara arabayla girip toz duman kaldirdigimda 35-40 arası oluyor. Kapali alanlarda 50 ye kadar cikabiliyor.
2k BF 4 de de durumlar böyle 40-50 arası değişkenlik gösteriyor fps.

İşte bu da 2k Crysis 3 testi. Burda da fraps yok kusura bakmayın. Ama fps değerleri 37-48 arası değişkenlik gösteriyor ortama göre.

Yakın da bir de Shadow Of Mordor testi de yapacağım. :)
Eğer istediğiniz bir oyun varsa ve bende de mevcutsa test yapabilirim.

Evet ayrica fraps açmayı unuttum kusuruma bakmayın.
Şöyle söyleyeyim 2k Gta 5 de açık alanda 40-45 arasi geziyor fps. Toprak alanlara arabayla girip toz duman kaldirdigimda 35-40 arası oluyor. Kapali alanlarda 50 ye kadar cikabiliyor.
2k BF 4 de de durumlar böyle 40-50 arası değişkenlik gösteriyor fps.

İşte bu da 2k Crysis 3 testi. Burda da fraps yok kusura bakmayın. Ama fps değerleri 37-48 arası değişkenlik gösteriyor ortama göre.

Yakın da bir de Shadow Of Mordor testi de yapacağım. :)
Eğer istediğiniz bir oyun varsa ve bende de mevcutsa test yapabilirim.
Cs:GO 2k, 1080p ve 768p test yapabilirseniz çok makbule geçer.:)

İşte buda CS:GO testimiz. :) @ukisla7 Çözünürlük değiştirirken neden ufak donma oluyor onu anlamadım ama.

@Firestorm.x92 nasıl sence kart. :)

İşte buda CS:GO testimiz. :) @ukisla7 Çözünürlük değiştirirken neden ufak donma oluyor onu anlamadım ama.

@Firestorm.x92 nasıl sence kart. :)
nVidia' nın giriş-orta seviye bir kartı, OC yeteneği de iyi. Ama F/P anlamında r7 265 bu sınıfın en iyisi, tabi onda da nVidia' nın rahatlığı yok. Ufak donmanın sebebi için basitçe oyun içi resetleme diyebilirim, değiştirilen ayarlarla oyun motorunu yeniden başlatıyor gibi bir şey yani, normaldir. Bu arada 2,5" Scorpio Black HDD' den memnun musun, performans anlamında?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı