MSI GTX 760 Twin Frozr güç gereksinimi

syrioforel

Hectopat
Daha fazla  
Ben yazın başlarına doğru MSI GTX 760 twin frozr alacağım ama güç kaynağım yeter mi emin değilim. Ekran kartsız sistemim:

• intel core i3 2120 3.3 ghz
  • 4 gb ddr3 665mhz
  • asus p8 h61
  • 465 gb western digital

Bu sistemde bir de peak 400 Watt bir güç kaynağı var. Acaba yeter mi yoksa güç kaynağı da lazım mı?
(Edit: o sisteme o ekran kartı orantısız oldu biliyorum ama yapacak bir şey yok :D )

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzgünüm yetmeyecektir minimun 500 watt tavsiye edilmiş. Alıcaksan en az 500 watt veren ( 80 plus sertifikası falan olsun yoksa yine karşılayamayabilir.) bir psu eklemen gerekecek.

170 W güç tüketiyor GTX 760 maksimumda. Peak'ı 400W olan bir güç kaynağı yetecektir.

Arkadaşım o 170w yalnızca ekran kartına ayrılan güç diğer bileşenler havayla mı çalışıyor ? Technopat ın msi gtx 760 ile ilgili incelemesini okuyabilirsin orada minimum 500watt önerilmiş diye belirtilmiş.Kesinlikle güç kaynağı ekle recep abinin değimiyle köfte kokusu almaman için önemli :).

MSI GeForce GTX 760 Twin Frozr Gaming İncelemesi - Technopat

• i3 2120: 65W
  • gtx 760: 170W
  • harddisk+ram: 20W

Muhtemelen arkadaşın güç kaynağı 500 veya 550W. Peak'i 400W. Bu bileşenleri 400W kurtarır.

Peki bana almam için ucuz olduğu kadar güzel iş gören bir power sup. önerebilir misiniz? Vatan linki ile olsun lütfen. Silence olmasına gerek yok istediği kadarr ses çıkarsın.

196 TL çok pahalı be yok mu bunun daha ucuzu? Ben pek bilmiyorum da o konuları. Bir de ilerde ram felan da değişince sıkıntı olur mu 550 w ile?

XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

155,72 TL
155,72 TL

XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

196,86 TL

500w yeterli olucaktır fakat sen garantim olsun ilerde parça değiştiririm dersen 600w olanıda alabilirsin aralarında çok fazla fark yok bana kalırsa cooler master yada corsair almak daha iyi olucaktır ama xigmatek kullananlar da gayet memnun kalıyorlar.

Arkadaşın önerdiği psu da iyi sen pahalı demişsin ama daha ucuzları yok olsada psu sistemin en önemli parçalarından biri bi hata sonucu tüm sistemi yakabilir burda paradan kısmaman lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı