MSİ GTX 960 4G vs Asus R9 285 STRIX OC Edition ?

Benim tercihim MSI GTX 960 olurdu çünkü 285 ile aynı sayılabilecek derecede performans vermesine rağmen bunu aldığınızda hem güç kaynağına daha fazla para ödersiniz, hem de Shadowplay, GeForce Experince, sürücü desteği de var. Bir de 4 GB olması tabi ki :) Yeni nesil oyunlar fazla RAM tüketebiliyor.

GTX 960 almak için sebepleriniz:
  1. Daha düşük güç tüketimi.
  2. Nvidia teknolojilerine tam destek.(Shadow Play , PhysX)
  3. Nvidia destekli oyunların son zamanlarda daha çok çıkması ve Nvidia'nın kusursuz optimizasyonu.
  4. Yüksek VRAM.
  5. 2GB'lık modeli R9 285 ile yaklaşık aynı performans verdiğine göre 4G modelinin üstün olacağını düşünüyorum.
  6. Daha yüksek Watt/Performans.
2G modeli ve R9 285 arasında olsanız düşünülebilirdi fakat 4G modeli ile karşılaştırınca 4G'nin bariz üstün olduğunu düşünüyorum.

gtx 960 2gb değilde 4gb modeli biraz daha verip bunu alabilirseniz iyi olur msi gtx 960 gaming 4gb olan modeli bulabilirsen direk al çok iyi bir ekran kartı bence r9 285 çok sorunlu fps 30-40 gtx 960 60-70 fps rahat çünkü r9 285 biraz optimizasyon sorunlu o yüzden gtx 960 4g modeli çok uygun olur

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı