MSI GTX 960 Cızırtı Sorunu

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, az önce oyun oynarken bir anda ekran kartımdan cızırtı gelmeye başladı. Isıları kontrol ettiğimde 45 derecedeydi. Ekran kartına elimi sürdüğümde aşırı derecede sıcaktı. Msi afterburner'den manuel olarak fanları çalıştırdım. Kartım soğudu tekrar oyuna girdiğimde cızırtı devam ediyor ama oyunu alta altığımda cızırtı bir anda kesiliyor. Ekran kartının fanlarını elimle durdurdum ses fanlardan gelmiyor, ekran kartının içinden geliyor. Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım. Yardımlarınızı bekliyorum...

Sistemim;
İşlemci: i5 6500 (stok fan)
Ekran Kartı: Msi GTX 960 4G
Ram: Kingston HyperX 8 GB 2666 MHz
Anakart: Asus Z170-K
Güç ve kasa: Zalman R1 600LE 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
Fatura sahibinin kim olduğu önemli değil. Hatta faturayı yanında taşıman bile önemli değil. Vatan'a gidecek olan kişinin fatura bilgilerini (Ad, soyad, numara gibi) bilmesi işlem yapılması için yeterli.

Pazartesi servise yolluyorum. 7-8 aydır böyle bi ses duymamıştım ekran kartından. Bf1 oynuyordum 1-2 gündür. Bf 1'den sonrada lol girmiştim bir anda ses başladı. Garip :D

Pazartesi servise yolluyorum. 7-8 aydır böyle bi ses duymamıştım ekran kartından. Bf1 oynuyordum 1-2 gündür. Bf 1'den sonrada lol girmiştim bir anda ses başladı. Garip :D
Garantisi olduğu sürece problem olmaz. Kartınız MSI ise; Vatan Bilgisayar'a kartı götürüp; arıza açıklaması olarak coil whine problemi mevcut denmesi, kartın değişimi için yeterlidir. MSI yenisini gönderir.

Garantisi olduğu sürece problem olmaz. Kartınız MSI ise; Vatan Bilgisayar'a kartı götürüp; arıza açıklaması olarak coil whine problemi mevcut denmesi, kartın değişimi için yeterlidir. MSI yenisini gönderir.

Gerçekten teşekkür ederim. Pazartesi Vatan'a gidip bildiriyorum. Umarım en kısa zamanda kartım elime ulaşır. Cevaplarınız için gerçekten çok Teşekkür ederim. İyi geceler..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı