MSI GTX 960 Ekran kartı PCI-e pin bozulması

alpcap

Decapat
Selamlar, 2016'da satın almış oldum MSI GTX 960 ekran kartım 2 ay önce bozuldu. Genel toz temizliği yaparken ekran kartını çıkarttım. Temizledikten sonra kasayı yerine koymadan önce test etmek amaçlı güç ve görüntü kablosunu bağladığımda çalışıyordu. Sonra ekran kartını tekrar çıkartıp taktım. Kasayı yerine koydum ve görüntü kablosunu tekrar takarken sanırım porta yatay güç uyguladım. Bütün kabloları taktığımda bilgisayar çalışmıyordu. Anakart portu değiştirerek çalıştırmayı denedim, fakat ekran kartından görüntü alamadım.

2 teorim var.

1 - görüntü çıkışını yamulttuğum için görüntü vermiyor. (çünkü ekran kartına güç gidiyor, fanlar dönüyor ve ışığı yanıyor. Not: Hiçbir görüntü çıkışı çalışmıyor)
2 - PCI-e pinlerinden bir tanesi koptuğu için görüntü alamıyorum. (daha olası)

PCI-e pinlerini görmek için:
1627941011306.png

2 adet sorum var.
1 - PCI-e pini tamiri yapılabilir bir şey mi? (MSI'ın kendi servisine vereceğim kartı ama vermeden önce yapılabilir olup olmadığını bilmek istiyorum.)
Herhangi görüntü bir görüntü adaptörü ile bilgisayardan görüntü alabilir miyim? örnek adaptör
(Ekran kartım olmadığı için bilgisayarımı hiçbir şekilde açamıyorum. MSI Gaming 970 anakart kullanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı