MSİ GTX 970 Afterburner ile Overclock

Tam emin değilim ama galiba ekran kartının OC model olması gerekiyor. Çünkü benim GTX 1070 ekran kartım OC model değil ve Afterburner üzerinden herhangi bir hız aşırtma denenemesin de değişim olmuyor. Eğer sizin ekran kartınız OC model ise Bir şahısın yaptığı Hız Aşırtma rehberine buradan ulaşın.

OC model olmasına gerek yok. Ben düşük seviye kartımı OCli kullanıyorum. Orada ki core clock ve memory clock değerlerini sürükleyerek stabil değerleri bulacaksınız. Stabil olmayınca oyunlarda çöküyor ve reset atıyor. Bir test vardı bunun için adını unuttum bilenler varsa yazsın lütfen :)

Tam emin değilim ama galiba ekran kartının OC model olması gerekiyor. Çünkü benim GTX 1070 ekran kartım OC model değil ve Afterburner üzerinden herhangi bir hız aşırtma denenemesin de değişim olmuyor. Eğer sizin ekran kartınız OC model ise Bir şahısın yaptığı Hız Aşırtma rehberine buradan ulaşın.
Hocam 10 serisinden önce O.C. li veya O.C. siz diye ayrım yoktu.

Benim kide O.C. model ama kendi kendini O.C. ediyor ve buda az bir değer. Ben daha yüksek bir değer istediğim için manuel O.C. istiyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim, verdiğiniz rehbere bakacağım... (y)

Boş verin zaten 1070 neyinize yetmitor :)
Hocam Volta çıktığında?

Yada seneye?

O.C. demek performans artışı demek, o nedenle O.C. yapılabilen bir kart ileriye dönüktür. Şurada 2017 ye giriyoruz. 1 yada 1.5 sene sonra volta çıkacak ve Gtx 1070 kullanıcısı ne yapacak? Satıp yine 2000 3000 TL' ye 11XX' mi alacak?

Hocam Volta çıktığında?

Yada seneye?

O.C. demek performans artışı demek, o nedenle O.C. yapılabilen bir kart ileriye dönüktür. Şurada 2017 ye giriyoruz. 1 yada 1.5 sene sonra volta çıkacak ve Gtx 1070 kullanıcısı ne yapacak? Satıp yine 2000 3000 TL' ye 11XX' mi alacak?
Volta nedir? Cahilliğime kusura bakmayın. Evet OC performans artışı demektir ve uygun karta düzgünce yapılınca gözle görülür fark atar. Ancak GTX1070 aşırı güçlü bir kart ve 3-4 sene ultrada oyun oynatacaktır.

Volta nedir? Cahilliğime kusura bakmayın. Evet OC performans artışı demektir ve uygun karta düzgünce yapılınca gözle görülür fark atar. Ancak GTX1070 aşırı güçlü bir kart ve 3-4 sene ultrada oyun oynatacaktır.
Ne cahilliği hocam... Volta Nvidia' nın yeni mimarisi. 2018 yılında çıkması bekleniyor.

Hocam GTX 1070 güçlü, ona sözüm yok ama teknoloji hızla gelişiyor ve yarın ne olacağı belli olmaz... :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı