MSI GTX 970 Düşük Frekans Sorunu

Mertonal_1

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;
  • Anakart: MSI Gaming 7
  • Ekran Kartı: MSI GTX 970
  • İşlemci: İntel İ7 4790K
  • Ram: 8 GB Kingston HyperX Fury RED (2X4)
  • HDD: WD Caviar Blue 1 TB

Merhaba arkadaşlar. Ben haftalardır ekran kartımdan yana sıkıntılar çekiyorum, kaldırabileceği oyunlar kasıyor, bazen kasmıyor. Ben de 3DMARK11 diye bir program ile benchmark testi yaptım ve bellek frekansı ve çekirdek hızı olması gerektiğinden çok düşük. Bellek frekansının olması gereken 7010 MHz, bende yazan 3054. Çekirdek hızının olması gerekeni 1140 bende yazan 504 ve bütün oyunlarda Afterburner ile izlenim yaptığımda bu sonuçlar çıkıyor, sizce oyunlarda kasmasının sebebi bu olabilir mi? Yarın Vatan Bilgisayar'a götüreceğim ama yine de sizin bilginize danışmak istedim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner'ın Overclock ayarları ile oynadınız mı? Default hale getirip kaydetmeyi deneyin, işlemin bitiminde frekansları tekrar kontrol edin.

Overclock yaptığımdada fark etmiyor yabancı bir internet sitesinde okudum 3505 bellek hızı normal x2 demiş yani 3505x2 =7010 demiş tam olarak neden 2 ile çarptığını anlayamadım yorumun altına herkes teşekkürler yazmış bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı