MSI GTX 970 Görüntüde Pikselleşme Ve Bilgisayarın Yeniden Başlaması

Bloodiaren

Hectopat
Daha fazla  
Ben MSI GTX 970 ekran kartı kullanıyorum, son zamanlarda özellikle yoğun grafik isteyen işlemler yaptığımda ekranımda pikselleşmeler başlıyor ve görüntü gidiyor genelde birkaç dakika sonra ise bilgisayar yeniden başlıyor. Bahsettiğim pikselleşme film yanığına benzer şekilde oluyor nokta nokta değil. Acaba sorun ekran kartımda mıdır yoksa bazı sitelerde gördüğüm kasalara dahili gelen PSU'ların bir süre sonra yetersiz kalması ile alakalı bir sorun mu yaşıyorum? Yardımlarınız için teşekkürler. Kesin bir cevap vermenin mümkün olmadığını biliyorum, ama yol gösterebilirseniz sevinirim.

PSU markası ve modeli nedir? Ekran kartını çıkarıp anakart üzerinden görüntü almayı deneyin.

Everest marka kasa ile birlikte gelen everest marka psu var.. Ekran kartımı söktüm dahilide kullanıyorum şuan ve yine zorlayınca aynı sorun var. Olmazsa dahiliyi tekrar zorlarım durumu yazarım tekrar.

PSU'dan kaynaklanıyor olabilir. Everest gibi markaların özellikle PSU'larını tavsiye etmiyoruz. Sistemin elektriğini sağladığı için bir sorun olduğunda tüm sistemi tehlikeye atabiliyor.

Merhabalar sevgili forum konuyu tekrar canlandırmam gerekiyor.
Kendim deneme fırsatım olmadı ama bir bilgisayarcıya götürdüm bana ekran kartındna kaynaklanıyor gibi isterseniz çip değişimi yapabiliriz dediler işlem hakkında bilgisi olan var mı ayrıca sizce yinede kendim denemeli miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı