MSI GTX 970 İ54690K Gta 5 Darboğaz Sorunu

alfonyonzo55

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bundan önce GTA 5 Korsan kullanıyordum. İşlemci kullanımı yaklaşık %96-98 arası takılıyordu. Sonra dedim oyun sahte kesin ondan. Orijinal'i satın aldım. İşlemci kullanımı arada sırada %98'e falan geliyor. O sıra anlık takılma oluyor. NVIDIA sürücüm güncel. İşlemci de OC GENİE ile OC. bulunuyor. 4 GHZ sanırım. Sıcaklık sorunum olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı 68 işlemci 65 derece civarı. İşletim sistemim Lisanslı WİN. 10. Yardımlarınızı bekliyorum.

I5 4460 ile gtx 970 kullananlar var i5 4690k nasıl darboğaz yapıyor aklım almıyor. Sadece gta 5 te mi var sorun ?
Selam bende aynı sorunu yaşadım işlemci ve GPU kullanımı dediginiz değerler arasında kart msi Gtx 980 tabi ben korsan oynuyorum. GTA 5'i en son Crack ve update yükledim ve oyunu SSD ye kurdum sorun düzeldi. FPS düşüşleri kalktı özellikle araba sürerken bütün ayarları en yükseğe aldım advanced açık fps 60-90 arası sen orjinal oynuyorsunuz. Yapacağın tek farklı şey SSD'ye kurmak olcak peki diğer oyunlar nasıl mesela Battlefield 4 veya far cry 4 te nasıl bende bu oyunlarda fps uçuyordu. Sende de öyle olmasi gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorununuz düzeldimi bilmiyorum ama arkadaşlar ile hala oynamaktayım. İşlemci kullanımı %100 e çıkmasını bence dert etmeyin. Daha öncede demem gibi %98 gördüm dün akşam da %100 gördüm arada böyle oluyor, bazense 70-80 aralarında devam ediyor oyundaki konuma bağlı oldukça değişiyor. Benim aklıma bir şey geldi Windows 10 kullanıyorsunuz ya, hocam acaba Windows 8.1 de deneme imkanınız var mı vaktiniz varsa ? Windows 10 da mesela bende pc boştayken bile 12 gb ramin neredeyse hepsini kullanıyordu hiç bir şey yapmama rağmen. Benim aklıma bu geldi denemekten zarar gelmez. Korsan da olsa win 8.1 bulup bir yerden bence bir format atın. Bende i5 4690k 4 ghz oc genie ile kullanıyorum msi 970 100 me edition var darboğaz yapmaması lazım böyle iki canavarın hayret verici bir şey birazda. Sıcaklıklarda normal bence bu parçalara göre işlemci benim 58-59-60-62 derece (hyper eveo 212 kullanıyorum) aralarında gezdiği oluyor, ekran kartı da 65-66 derece falan. Tekrar hatırlatmak da fayda görüyorum oyunu bende ilk aldığımda direk story moduna girdim. Ekran kartı boşta iken yani masaüstündeyken msi afterburnerdan baktığımda örnek veriyorum 150 mhzde çekirdeği, 355 mhz de de rami çalışıyor tamam mı oyuna bir girdim lan dedim bu ne ? bu sefer 350 ye 600 çalışıyor gpu kullanımıda % 5 ile 12 arası. Sinirlendim dedim sen şaka mısın falan. bir de oyun nasıl takılıyor sanki görsen render yapıyor böyle seri seri. Skypta arkadaşa dedim lan bana aldırdın oyunu bu ne lan falan dedim kanka çık gir düzelecek dedi. Demesi gibi denedim ama bu sefer direk online a girdim direk fulle çektim ayarları. Sonra bir baktım msi afterburnerdan 1329 mhz ye 3506 da çalışıyor ekran kartının, yani tam verim alıyorum gpu kullanımı da % 98 97 90 falan. demem gibi zaman varsa bir win 8.1 de dener misiniz. İnanın sorun olması çok saçma. Heleki başka oyunlarda da sorun yoksa denemeniz de fayda var. :) Yani şu an sizin adınıza ben üzüldüm benim canım sıkılıyor bu duruma :D sanki bana olmuş gibi..

Son güncellemede GTX 970M ve i7 4720HQ ile sabit 60 FPS oynayamıyorum. Oyun HDD'de kurulu, CPU kullanımı maksimum %70 FPS 50'ye düştüğünde ise GPU kullanımı %70 civarında oluyor. Yani darboğaz olmamasına rağmen tam kullanmıyor bazı yerlerde ekran kartını. Ayrıca sıcaklıklar da normal.

@Silinen üye Oyunu yeniden kurup 1.0.505.2 güncellemesini tekrar yükleyip deneyin ? Belki optimizasyonun da ufak bir sorun oluşmuştur oyunun. Popualiton Density, Variety ve Distance Scaling gibi ayarları da kısmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı