MSİ GTX 970 SLİ vs ZOTAC GTX 980 AMP EDİTİON

Uğur3535

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bellekler DDR4 8 GB, başka yerden alınacak.
Bu iki bilgisayar arasındayım, kendim toplayacağım. Haziran ayında alacağım ama;
Bana GTX 980 mi her oyunda daha iyi performans ve daha uzun ömürlü olur?
Yoksa GTX 970 mi her oyunda daha iyi performans ve daha uzun ömürlü olur?

Yakında alacağım ama arasında çok kaldım. SLI yapma diyenler var, yap diyenler de.
ad.png

2015-05-24 01-05-58 Ekran görüntüsü.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sli yaparsan daha fala perfonmans alırsın ama sli desteklemiyen oyunlar var. İşlemciyi sadece oyun oynıcaksan çok abartmışın i5 4690k yeter. 750w gtx 980 için fazla

Bence sli yerine tek güçlü kart daha sağlıklı ve geleceğe açıktır. Zotac yerine msi yada asusun GTX980'ini almanızı öneririm.

GTX 970 SLI için en önemli durum monitör. 2k çözünürlük şart. Gelelim ömrüne, Dx 12 ile ilgili çıkan haberlerden biri de SLI veya crossfire yapıldığında oluşacak performans artışının şimdikine göre çok daha fazla olacağı ve artık vramin 2 katına çıkacağı. Tabi bunların şimdilik bir aslı yok ama yapılan haberler bu yönde. Eğer en az 2k çözünürlüğe sahip bir monitörünüz varsa 970 SLI düşünülebilir. Ama yine de benim tercihim GTX 980'den yana. 144hz monitör kullanmak şartıyla.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı