MSI GTX1050 Ti Overclock Yapınca Oyunların Donması

Dranzer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler çoğu yerde gördüm. Bu karta memory clock 750, core clock 175 değerini veriyorlar. Sorunsuzca oynuyorlar. Ben yapınca program ile tam yük altında sorun olmuyor. Ama oyuna girince tam oyun başlarken oyun donuyor ve kapanıyor. Değerleri memory 450, core 155 yaptığım halde bile yapıyor. Sorun nedir ? Bu modeliyle rahat overclock yapmam lazımken oyunlarda neden sorun yapıyor?

Tam yükte program ile donma vb. durum yok. Verdiğim değerler:

ERLzVA.gif
qW0mYR.png

Başkalarının kişilerin verdiği değerler; Bu değerler ile oyunlara girip oynayabiliyorlar.

vpGQLz.png

Ekran kartından ekran kartına frekanslar aynı tutmaz, sizin kartınız mevcut çekirdek ve soğutma ile o değerlerde istikrarlı çalışmıyor. 1050Ti kartların hepsi aynı 1050Ti değildir. Daha düşük frekans ile deneyin.

Ekran kartından ekran kartına frekanslar aynı tutmaz, sizin kartınız mevcut çekirdek ve soğutma ile o değerlerde istikrarlı çalışmıyor. 1050Ti kartların hepsi aynı 1050Ti değildir. Daha düşük frekans ile deneyin.

Sonunda uğraşarak yaptım. Stabil oldu. Memory clock 800 fazla mı ? Bir sıkıntı olmadı da donma vb.

Dosya Ekleri

• 20.png
    20.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 195
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı