MSI GTX770 Twin Frozr Gaming fan sorunu

O_N_U_R

Hectopat
Herkese merhaba,
Geçenlerde Battlefield 4 oynarken oyunun kasmaya başladığını farkettim ve oyundan çıkıp, Aida64 programı ile ekran kartımın ısı değerlerine baktığımda 84 dereceye çıktığını gördüm. Daha sonra ne olup bitiyor diye ekran kartıma baktığımda iki fanının da dönmediğini gördüm. Fanlar milimetrik hareketlerle dönmeye çalışıp duruyorlardı. Bilgisayarı baştan başlattım sorun çözüldü, ertesi gün tekrar oyunda kasma başladı ve ekran kartıma baktığımda bu sefer tek fanının çalışıp diğerinin durduğunu gördüm. Bu durum sık sık tekrarlanıyor. Kartı söküp tekrar taktım, güç girişlerini tekrar bağladım ama sorunum çözülmedi, belirli aralıklarla sorun tekrarlanıyor. Güç kaynağı olarak CoolerMaster Haf912 advanced modelindeki güç kaynağını kullanıyorum. Kartı alalı 2 hafta dolmadan servis yolu gözükecek gibi. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı