MSI GV72 7RD Fanları Yavaş Çalışıyor

FReeWaLLe

Hectopat
MSI GV72 7RD 16GB. Versiyonlu laptobunu kullanmaktayım. Sorunum şu PC alalı çok zaman olmadı. Ancak sol tarafta ki fan çok güzel üflüyorken sağ tarafta ki fan çok az üflüyor nedeni ne olabilir ?

Önceden sağdaki fan da oyunlarda falan soldaki kadar iyi çalışıyordu Ama şimdi bir tuhaflık var. Değerleri buraya ekliyorum deneme amaçlı Black Desert Online oynunu açtım Ekran görüntüsü almadan önce Grafik Özellikleri yüksek oyun olduğu İçin...

Biri ısınan ekran kartını soğuturken diğeri daha az ısınan bileşenleri soğutuyor olabilir, darbe sonucu fan bozulmuş olabilir, tozlanmış olabilir...

AIDA64 indirip sıcaklık değerlerini de eklerseniz yardımcı olabiliriz.

bende gv62 7 rd var benim bilgisayarımda da aldığım günden beri sağdaki soldakine göre daha az şiddetli üfürüyor. hatta fanı en yüksek hızda çalışma moduna aldığımda bile sağdaki soldakine göre daha az üflüyor. bence bu bir sorun değil sebebi fanların soğuttuğu bileşenlerin ne kadar soğumaya ihtiyacı olduğu ile ilgili. Ancak eskiden ikisinin de aynı çalıştığını söylemişsiniz bence yanlış hatırlıyorsunuz ya da size öyle gelmiştir kafanıza takmayın bilgisayarınızda bir problem yok.
kısacası: sağdaki fanın soğuttuğu bileşenler soldakine göre daha az ısınıyor normali bu.
edit: ufak bir araştırma yaptım ve söylediğim şeyi doğrulamış oldum ancak yine de emin olamazsanız servis bayiini arayıp kendiniz bilgi edinebilirsiniz. edindiğiniz bilgiyi benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum. aklımın ufak bir köşesine takılmadı değil benim de şimdi :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı