Msi gx60 AMD A10 performansı

Priapus

Hectopat
Bugün MSI'ın bu modeli dikkatimi çekti. Ekran kartı gerçekten çok iyi 7970m. Fiyatı da 2500 olunca direk alasım geldi. Ama sonra a10 işlemci dikkatimi çekti. İşlemci gerçekten çok zayıf. Hatta i5in bile altında kalıyor diye duydum. Çoğunlukla oyun için kullanacak olacağım fakat program amacıylada kullanmayı düşünüyorum.

Bu ikisinde sizce darboğaz olayı olur mu? Ac3 performansı da çok kötüymüş FPS 15lere kadar iniyor. Ama bu kartı da bu fiyata kaçırmak istemiyorum. Darboğaz sizce performansı düşürecek kadar gerçekleşir mi? Uzak durmam mı gerekiyor bu laptoptan?

Son düzenleyen: Moderatör:
7970m iyi bir ekran kartı fakat iyi bir ekran kartıyla her oyunu iyi oynayacağız diye de bir şey yok işlemci de önemli bir faktör a10 işlemci oyunlarda biraz yetersiz kalıyor programlama için iyi bir tercih olmaz. AMD Radeon HD 7970M - NotebookCheck.net Tech buradan kartın oyunlarda aldığı fpsye bakabilirsin karşılaştırma yapılan laptoplarda en düşük fpsyi gx60 almış tamamen senin bileceğin iş ama bence başka laptoplara yönelmelisin

7970m iyi bir ekran kartı fakat iyi bir ekran kartıyla her oyunu iyi oynayacağız diye de bir şey yok işlemci de önemli bir faktör a10 işlemci oyunlarda biraz yetersiz kalıyor programlama için iyi bir tercih olmaz. AMD Radeon HD 7970M - NotebookCheck.net Tech buradan kartın oyunlarda aldığı fpsye bakabilirsin karşılaştırma yapılan laptoplarda en düşük fpsyi gx60 almış tamamen senin bileceğin iş ama bence başka laptoplara yönelmelisin
Gx70 nasıldır peki? İşlemci arttırılmış fakat ekran kartıda daha iyi. Açıkçası bu seriyi darboğaz olmasa gözüm kapalı alırdım ancak işlemcisi kötü. Çünkü 2500'e en fazla 660m ekran kartlı notebooklar var. 3000'e bile 670 yada 765m ekran kartları var. Bu ise 680m ile eşit bir kart.

Nedense hiç ısınamadım bu alete. Hem sorunları varmış hemde 660m çok iyi bir kart değil. Yani bunu alsam 7970'i kaçıracağım için üzüleceğim gx60'ı alsam sıkıntı çekeceğim açıkçası ikilemde kaldım. Çünkü her ne kadar işlemcisi kötü olsa 7970m sonuçta.

Ge60'ın ne sorunu var? Forumda çok kullanan var. Biz 2000 liradan 4000 liraya hatta daha fazlasına bile MSI GE60-GE70 öneriyoruz. Bu güne kadar bir sorunu olanı görmedim. Kullanıcıları yorum yapacaktır ancak ne sorunu var? Ayrıca GTx660 bu yılın tüm oyunlarını üst seviyede oynatabiliyor. Crysis 3 hariç Crysis 3'ü GTx 770 ile 30-35 fps alıyorlar. Ne sorunu var peki?

Gx70 nasıldır peki? İşlemci arttırılmış fakat ekran kartıda daha iyi. Açıkçası bu seriyi darboğaz olmasa gözüm kapalı alırdım ancak işlemcisi kötü. Çünkü 2500'e en fazla 660m ekran kartlı notebooklar var. 3000'e bile 670 yada 765m ekran kartları var. Bu ise 680m ile eşit bir kart.

Bence işlemci gücü arıyorsan a10 işlemci tercih etme. Oyunlarda seni bir süre idare edebilir fakat programlarda fazla tat vermez. Anıl Sezer'inde söylediği gibi ge60 düşünebilirsin. gtx660m üst düzey bir kart değil ama coğu oyunu yüksek ayarda oynatır ki ge60 fiyatına göre iyi performans veren bir laptop. Gtx660m bana yetmez diyorsan ge60 2oe modelini tercih edebilirsin. gtx765m ve 4. nesil i7 işlemcisi var hem ekran kartı hem de işlemci yönünden işini görür fakat daha stoklara girmedi biraz beklemen gerekebilir.

GX70 almanı tavsiye ederim. Fiyatı 2600-2800 arası olucak. GX70 GE70 2OE Yakın performans var ancak 2OE işlemciden dolayı biraz daha iyi ama fiyat olarak ucuz alman yararına olucak aşırı bir fark yok ayrıca GX70 yanında Crysis3 Hediyesi var kaçırma derim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı