Msi H110M Pro-VD anakart kırmızı ışık sorunu

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Arkadaşlar dün kart elime geçti, tüm bağlantıları yaptım bilgisayar 10 saniye açık kaldıktan sonra kırmızı led yandı ve bilgisayar açılmadı tekrardan. Gpu ve psu kontrol ettim hiçbir sorun yok onlarda. Belleği takıp çıkardım ama sonuç nafile. Servise göndermeden size sormak istedim eğer bir çaresi varsa 20 iş günü beklemek istemiyorum. @Recep Baltaş hocam cevap verebilirseniz çok sevinirim :)

Anakart üzerinde yanan kırmız led Overvoltage Protection yani yüksek gerilim koruması. Anakart üzerindeki işlemci ve diğer bileşenlerin yüksek gerilim ve kısa devre hasar görmesini önler. Eğer bu led yanıyorsa bileşenlerden birinde yada elektrik hattında bir sorun var demektir.

Sorunu çözdü mü acaba arkadaş?

Evet hocam, kırmızı ışık bir süre yanıp sisteme gelen elektrik kesilmiş ve bir daha hiç açılmamıştı sistem. Kartı MSI yetkili servisine gönderdim birebir değişimi yapıldı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı