MSI H110M Pro-VD CPU kırmızı ışık yanma sorunu

Maverick52

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI H110M Pro-VD anakarta Pentium G4560 işlemci taktım. Ikisini de Itopya.com'dan söyledim ve söylerken BIOS güncellemesi yapılsin diye söyledim not düştum. Şimdi açıyorum PC'yi ama CPU kırmızı lambasi yanıyor. Anakartta başka hiçbir hareket yok. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci için 4 pin conenctorü taktığına emin misin sarı siyah olan bir kablo. Onun sokete oturduğuna ve doğru kabloyu taktığından emin ol. BIOS güncellemesinin yapıldığına emin misin? Yapıldığına dair teyit aldın mı? BIOS'u pilden sıfırlayıp öyle deneyin. Olmazsa şu yöntemi deneyin;
Anakartın üzerinde hiçbir bileşen takılı olmasın. Sadece 24 pin connectör takılı olsun. Anakartı boş şekilde power sw pinleri yardımıyla çalıştırın ve güç kaynağından kapatın. Bu sefer işlemciyi takıp tekrar çalıştırın ve kapatın. Sonra RAM'i takıp tekrar çalıştırın ve görüntü almayı deneyin. Sorun devam ederse mutlaka işlemcinde veya anakartında sıkıntı vardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı