MSI H110M Pro VD BIOS güncelleme

GirayKhan

Hectopat
Daha fazla  
MSI H110M Pro VD anakartta i3 7100 uyumluluğu için BIOS güncellemeye 200 lira istediler. Ben kendim yapabilir miyim? 200 lira çok uçuk geldi bana. Götürdüğüm bilgisayarcı Mosfet Bilgisayar, Kadıköy'de. Kendim yaparsam nasıl yapılıyor? Ya anakart alacaksın dedi ya da güncelleyeceksin dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
6. nesil işlemci gerekiyor BIOS güncellemesi için, olmadan yapamazsın. Bakkal güzel tezgah kurmuş 200 liraya. O fiyata Pentium işlemci alıp kendin yaparsın, daha sonra satarsın :) Her güncelleme için yeni işlemci parası alıyor yani.

Anakartı aldığın yerden rica edebilirsin güncelleme için.

Neredeyse 100 TL ver ben yapayım diyesim geldi. 200 TL resmen soygun kesinlikle ve kesinlikle o parayı verme. Hatta 50 TL üstü kesinlikle zarar, niye dersen almış olduğun kart 220 TL civarı 50 TL sen güncellemeye vereceksin etti mi 270 TL? Yol parası var, 10 TL onu ekle olur sana 280 TL. B250M anakart al 310- 320 TL. Bu yüzden Asrock H110M aldım, hem güncel hem 230 TL hem de bütçemi aşmamış oldum. Ucuz diye o kart seçiliyor ancak güncelleme parası verdikten sonra B250M için geriye sadece 30-50 TL kalıyor. Bu işlemi uygulamayı planlayanlar kesinlikle B250M seçilmeli. Kartı aldığınız yeri arayın vatan bilgisayardan aldıysanız aramanıza gerek yok işlemi gerçekleştiremeyeceklerini belirtiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak elinde 6. nesil bir işlemci olması gerekir. İşlemciyi anakarta taktıktan sonra şu sayfaya girip:

Destek: H110M PRO-VD | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

En üstteki sürüm: 7996v2C Çıkış Tarihi: 2017-04-24 olan BIOS'u bilgisayara indir.

Daha sonra RAR doyasını açarak BIOS'u USB belleğe kaydet. Sistem açılışında BIOS'a gir ve seçeneklerden güncellemeyi seç ve anakartı güle güle kullan.

MSI H110M Pro VD anakartta i3 7100 uyumluluğu için BIOS güncellemeye 200 lira istediler. Ben kendim yapabilir miyim? 200 lira çok uçuk geldi bana. Götürdüğüm bilgisayarcı Mosfet Bilgisayar, Kadıköy'de. Kendim yaparsam nasıl yapılıyor? Ya anakart alacaksın dedi ya da güncelleyeceksin dedi.
İade edip Asrock H110M al uğraştırma sorunu yok fabrika çıkışlı kaby lake bios yüklü geliyor çoğu sitede satılıyor. İşlemci olarak yarı fiyatına G4560 eşit performanslı İ7 7700 işlemcisine kadar yükseltilebilir.

Son düzenleme:
Forumdan değerli bir abimiz olan @ramazandeveli sağolsun bana ücretsiz yapmıştı elinde bulunan 6.nesil işlemci ile. Yani bu 200₺ nasıl bir soygun inanamıyorum. Nerden aldın anakartı ? Aldığın yere veya servisine verirsen ücretsiz güncellemek zorundalar. Büyükşehir de oturuyorsan çok çok kolay maksimum 20 liraya yapacak çok adam bulursun. Sahibindene bir göz at 6.nesil işlemci satan birini bul. 20₺ ver yaptır acelen varsa. Ayrıca i3 7100’e ne gerek var yarı fiyatına aynı performansı veren G4560 varken.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı