MSI H110M Pro-VD ve MSI B150M Bazooka Arasındaki Farklar

Patates

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar.

Sınırlı bir butce icin bu iki anakarttan hangisi tercih edilmeli? Mesela ayni ekran kartini bu iki anakartta test etsek ne kadar performans farki olur? Aynisi bir islemci icin de gecerli. Ileriye yonelik bir sistem toplamayan. Isiklandirma, gorunum, RAM slotu sayisi umrunda olmayan bir kullanici H110M Pro mu almalidir? Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki performans farkı hissedilir düzeyde değil. İşlemci için söylüyorum bunu. Ekran kartı performansında fark yok zaten. Kısa vadeli sistem toplayan, dediğiniz özellikleri umursamayan biri H110M alabilir, sakınca yok. Sonuçta bu anakartlar kimse tercih etmesin diye üretilmiyor.

Aradaki performans farkı hissedilir düzeyde değil. İşlemci için söylüyorum bunu. Ekran kartı performansında fark yok zaten. Kısa vadeli sistem toplayan, dediğiniz özellikleri umursamayan biri H110M alabilir, sakınca yok. Sonuçta bu anakartlar kimse tercih etmesin diye üretilmiyor.

Şimdi ben de o ikilemde çok kalıyorum. Diyorum ucuzundan alayım ama B150 öneriyorlar sürekli. Şimdi ben kasayı bir kere toplicam bir daha parça eklemeyi falan düşünmem. Bu durumda sıkıntı yok gibi H110 seçmekte.

Teşekkurler. Haklisiniz tercih etmesin diye uretilmiyor ama forumda oyle bir algi olusmus ki insanlar 1000 tllik sisteme bile b150 bir anakart oneriyolar nerdeyse.

-H110M anakart almayin.
+Neden?
-Oyle iste alma sen.

Bende bu konu altından sorularımı yönelteyim;
1. H serisi gaming mi B serisi gaming mi almalıyız oyun sistemi için Z serisi OC ile işimiz yoksa almıyoruz.
2. Gaming yazanların oyuncu anakartı olduğunu anlıyorum PRO yazanlarda öyle midir ?
3. Aynı fiyat ve daha çok özellik barındıran kartları gaming kartlar yerine tercih etmelimiyiz?
4. Özet olarak hem ileriye dönük hemde hesaplı gaming anakart tavsiyesi alabilirmiyim fiyatları birbirine çok yakın kafam çok karışıyor.OC li versiyonlardan da normal olanlardanda 1 er tane olursa iyi olur.

Bende bu konu altından sorularımı yönelteyim;
1. H serisi gaming mi B serisi gaming mi almalıyız oyun sistemi için Z serisi OC ile işimiz yoksa almıyoruz.
2. Gaming yazanların oyuncu anakartı olduğunu anlıyorum PRO yazanlarda öyle midir ?
3. Aynı fiyat ve daha çok özellik barındıran kartları gaming kartlar yerine tercih etmelimiyiz?
4. Özet olarak hem ileriye dönük hemde hesaplı gaming anakart tavsiyesi alabilirmiyim fiyatları birbirine çok yakın kafam çok karışıyor.OC li versiyonlardan da normal olanlardanda 1 er tane olursa iyi olur.

1. Bütçeye ve ihtiyaca göre eğer 4 slot RAM'lerin tamamını kullanırım dersen H170 yada Z alırsın. Z genelde overclock için olsada sırf daha dayanıklı olduğu içinde işlemciyi stok hızda kullanmak isteyenlerde alabilir. Bunlar haricinde B ve H110 almakta mahsur yok.
2. Pro sadece model ismi fazla üstünde durmaya değmez.
3. Anakartın ibaresinde Gaming olmayıpta o özellikteki çok anakart var o klasmana girdiğinden almak kullanıcıya kalmış. Gaming olanlar aynı zamanda pencereli kasada göze hitap etsin diye ekstradan LED'li olması farkı var.
4. Bence Custom soğutma kullanıp ekstrem seviye overclock yapılmayacaksa 700 TL üstündeki anakartlar gereksiz masraf olur.

LED'li gaming özelliklere sahip üst seviye overclock yapacaksan bunu sade tasarımlı giriş seviye overclock yapacaksan bunu al derim.

Son düzenleme:
2500 TL altı sistemlerde H110M PRO-VD'yi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ama o anakartla upgrade yapmak biraz zor iş :).

Upgrade edilir, 1080 bile takar upgrade yapmak isteyen, diyeceksiniz ki o kart o anakarta yakışır mı? Yakışsa da yakışmasa da performans kaybı olmadan çalışıyor mu ben ona bakarım. GPU upgrade yapılır diyebiliriz o zaman, işlemci de 6700'a kadar gidebilir, işlemci de upgrade edilebilir diyoruz, RAM kalıyor geriye iki slot da doluysa upgrade için takılı olanı gözden çıkarmak lazım bi o sıkıntı. 2 "Evet" ile uğurluyoruz o zaman H110 chipsetini.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı