MSI H310 VDH Pro anakart arızası

Nebikan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım sistemi 1 gündür sorunsuz kullanıyordum fakat bugün yemek yemeye giderken PC'yi açık bıraktım ve geldiğimde kapanmıştı tekrar açmaya çalıştım fakat herhangi bir tepki yoktu. Anakarta baktığımda Power tuşuna basınca sadece CPU ışığı yanıp sönüyor 1 defa ve PC açılmıyor maalesef eski bilgisayarımda da 2 defa RAM'lerim arızalandı ve 2 defa RAM değiştim yine aynı şekilde oldu. Bende bu yüzden anakartta sorun olduğunu düşünüp ve sistemimin eski olmasından dolayı yeni sistem aldım ve ayrıyeten akım korumalı priz de satın aldım fakat yeni sistemimde de sorun oldu. Sistemi ikinci el aldım fakat tüm testlerini yaptım oyularda da test ettim hiçbir sıkıntı yoktu benim odamdaki prizde kullanmaya başlayana kadar bu yüzden prizimde kaçak olduğunu düşünüyorum fakat yeni sistemin sorununu çözemedim. Bir türlü RAM'lere baktım ekran kartını söküp denedim SSD değiştirdim BIOS pilini çıkarıp denedim hep aynı sorun CPU ışığı yanıp sönüyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni sistemim:
MSI H310 VDH Pro Plus anakart.
i3-9100F işlemci.
Sapphire Nitro RX 580 ekran kartı.
550 watt PSU.
16 GB Kingston Fury RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı