MSI H310M Gaming Plus Fan Desteği

CyberHunter

Kilopat
Makaleler
1
Yakında kuracağım sistem için anakart olarak ekonomik olduğu için MSI H310M Gaming Plus kullanmayı düşünüyorum. Ürün özelliklerinde 1 tanesi işlemci fanı olmak üzere toplam 2 adet fan için güç pinleri bulunduğunu gördüm. Sormak istediğim soru bu ne manaya geliyor?

Anakart üzerine bağlayabileceğim ve yazılım ile hızlarını kontrol edebileceğim 2 fan takabilirim ve buna ekstra olarak takacağım fanlar kontrol dışı mı olacak? Yani anakart dışında güç kaynağına da bağlayabilir miyim ekstra fanları?

Yoksa başka fan takamayacak mıyım sisteme?

Ayrıca kasa ile gelen fanların güçleri kasadan mı geliyor yoksa bu fanların da direk anakarta mı bağlanması gerekiyor?

Zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart fan girişleri dışında aldığın fanları Molex ile PSU'ya bağlayabilirsin. Kasanın kendi kontrolcüsü varsa fanlar oraya bağlanır yoksa anakartın durumuna göre değişebilir. Ayrıca fan çoklayıcı kablo alıp fazla fanların Molex ile bağlanması yerine daha düşük hızda çalışması sağlanabilir.

Anakart fan girişleri dışında aldığın fanları Molex ile PSU'ya bağlayabilirsin. Kasanın kendi kontrolcüsü varsa fanlar oraya bağlanır yoksa anakartın durumuna göre değişebilir. Ayrıca fan çoklayıcı kablo alıp fazla fanların Molex ile bağlanması yerine daha düşük hızda çalışması sağlanabilir.

Teşekkürler. Böyle olmasına sevindim. İşlemci fanı hariç en az 3 veya 4 fan istiyorum sistemde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı