MSI H310M Gaming Plus vs MSI H310M PRO-VD

129592

Kilopat
2 anakart kafama takıldı, aynı model ancak fiyatlar farklı. Gaming olanının ne farkı var? Onu öğrenmek istiyorum. Herkese teşekkürler şimdiden.

Bileşenleri daha kalitelidir ve kullanıcı deneyimi daha iyidir. Zaten özelliklerini okusan birbirleri arasındaki farklar da yazıyor. MSI anakartı pek tavsiye etmem. Belki bana denk gelmiştir sadece ama 2 tane MSI anakartım oldu ikisi de hep sıkıntı çıkardı ve değişme gitti. GIGABYTE ve ASUS'a yönelmeni tavsiye ederim

Yağni çok bi farkı yok diyorsunuz kalite performans sürücü falan bunlarda bi farkı var'mı? 200 lira fark sadece m2 desteği için'mi?
anakart performansı etkilemez ki zaten aynı çipset ve OC da yapılmıyor esasen 200 Lira yüksek bir fark gelebilir ancak Dolar olarak sadece 14 Dolar fark var sizin yerinizde olsam eğer bütçeniz kısıtlı ise aradaki 200 Lirayı daha iyi değerlendirirdim SSD ekleyebilirsiniz veya farklı şeyler yapabilirsiniz ben 6 ay önce kasıtlı olarak M2 slotu olan bir anakart aldım ve o slot hala boş çünkü M2 alacak param yok ama bir gün...

anakart performansı etkilemez ki zaten aynı çipset ve OC da yapılmıyor esasen 200 Lira yüksek bir fark gelebilir ancak Dolar olarak sadece 14 Dolar fark var sizin yerinizde olsam eğer bütçeniz kısıtlı ise aradaki 200 Lirayı daha iyi değerlendirirdim SSD ekleyebilirsiniz veya farklı şeyler yapabilirsiniz ben 6 ay önce kasıtlı olarak M2 slotu olan bir anakart aldım ve o slot hala boş çünkü M2 alacak param yok ama bir gün...
Ben sistemimi dizdim 6 ay önce falan aldım kuzende benzer sistem aldı ama o 4200e ben 3900e topladım onun monitörü gecikme süresi düşüktü biraz daha bide anakartı gaming onun dışında sistem ssd falan herşey var sistemimde zaten m2 slotu tam olarak ne işe yarıyor onu anltatır'mısın?

Ben sistemimi dizdim 6 ay önce falan aldım kuzende benzer sistem aldı ama o 4200e ben 3900e topladım onun monitörü gecikme süresi düşüktü biraz daha bide anakartı gaming onun dışında sistem ssd falan herşey var sistemimde zaten m2 slotu tam olarak ne işe yarıyor onu anltatır'mısın?
Hard disk yuvası gibi düşün sadece biraz daha yüksek hızlarda. M2 dediğimiz şey RAM kadar uzun ince bir disk. Normal HDD'ler 150 MB/Saniye okuma yazma yaparken SSD'ler ortalama 450 MB/Saniye yapıyor M2'ler 3200 MB/Saniye yakmakta ve bu rakam da geliştirmeler sonucu giderek artıyor. SSD'ler HDD'lerden 3 kat daha hızlı fakat M2'ler SSD'lerden ortalama 8 kat, HDD'lerden ise 24 kat daha hızlı çalışır tabi fiyatları da bu bağlamda GB anlamında pahalı. Windows daha hızlı açılır oyunlar daha hızlı yüklenir bu kadar başka numarası yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı