Çözüldü MSI H310M Pro M.2 Plus uyumlu SSD'ler hangisi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aspendos34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, H310M Pro M.2 Plus model anakartı kullanıyorum ve buna M.2 SSD almak istiyorum ama hangi tip M.2 SSD'nin bu anakarta uyumlu olduğunu bilmiyorum internette gördüğüm kadarıyla M.2 SATA ve NVMe türü olarak var benim anakartım hangisine uyumlu?

Çözüm
İkisiyle de uyumlu. Yalnız PCI-e SSD'lerle PCI-e 2.0 x4 hızına kadar destek veriyormuş, aldığınız SSD'ye göre vadedilenden daha düşük hız alabilirsiniz.
İkisiyle de uyumlu. Yalnız PCI-e SSD'lerle PCI-e 2.0 x4 hızına kadar destek veriyormuş, aldığınız SSD'ye göre vadedilenden daha düşük hız alabilirsiniz.

Çözüm
İkisiyle de uyumlu. Yalnız PCI-e SSD'lerle PCI-e 2.0 X4 hızına kadar destek veriyormuş, aldığınız SSD'ye göre vadedilenden daha düşük hız alabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Peki siz bana hangisini önerirsiniz? M.2 SATA mı NVMe mi? Oyunlar hızlı açılsın PC hızlı olsun yeter bana, herhangi bir program kullanmıyorum.

Oyun açılmasında PCI-e 3.0 ile SATA SSD'nin arasındaki hız farkı pek hissedilmiyor. Zaten anakartınız da PCI-e 3.0 NVMe desteklemediği için bu fark daha da azalacaktır. SATA M.2 SSD alabilirsiniz, daha ucuz olacakları için.

Oyun açılmasında PCI-e 3.0 ile SATA SSD'nin arasındaki hız farkı pek hissedilmiyor. Zaten anakartınız da PCI-e 3.0 NVMe desteklemediği için bu fark daha da azalacaktır. SATA M.2 SSD alabilirsiniz, daha ucuz olacakları için.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı