MSI H310M PRO-VDH PLUS Ankarta Hangi Ekran Kartı Takılır?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Intel Core i5 9400F Socket 1151 9. Nesil 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci.
MSI H310M PRO-VDH PLUS Intel H310 Anakart.
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL16 1.2V PC RAM.
MSI GEFORCE GTX 1650 D6 VENTUS XS OC 4GB GDDR6 128bit NVIDIA Ekran Kartı.
Kingston 480GB HyperX Fury Serisi Sata 3.0 RGB SSD.

Arkadaşlar, bu sistemin ekran kartını ileride yükseltmek istiyorum. 1660 Ti veya süper düşüyorum ama 2060'ın 9400F'le uyumlu olduğunu biliyorum ama anakart konusunda emin değilim. Sizce bu sistemin ekran kartını ileride hangi karta yükseltmeliyim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yeni işlemci alıp işlemciye overclock yapmak istemediğin sürece, M2 disk alıp kullanmaya karar vermediğin sürece, 2'den fazla RAM kullanmaya karar vermediğin sürece, SLI yapmayı düşünmediğin sürece her türlü ekran kartı o anakarta olur. 9400F'in yanına 1660S-Ti veya 2060 güzel yakışır naçizane fikrimce :)

Yeni işlemci alıp işlemciye overclock yapmak istemediğin sürece, M2 disk alıp kullanmaya karar vermediğin sürece, 2'den fazla RAM kullanmaya karar vermediğin sürece, SLI yapmayı düşünmediğin sürece her türlü ekran kartı o anakarta olur. 9400F'in yanına 1660S-Ti veya 2060 güzel yakışır naçizane fikrimce :)
2060 darboğaz yapmaz mı? yapmaz ise 2060 a yönelebilirim aklımda 1660 vardı ama biraz daha para biriktirip 2060 alabilirim
2080Ti bile takarsın. Bu arada sistemi hala almadıysan o ekran kartı çok kötü sakın alma.
Aldım sistemi fakat çok uyguna geldi ekran kartı o yüzden ama ilerde yükseltebilirim diyerekten zaten 1650 nin performansı şu an işimi görüyor ama ilerde yetmemeye başlıcak o yüzden ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum

2060 darboğaz yapmaz mı? yapmaz ise 2060 a yönelebilirim aklımda 1660 vardı ama biraz daha para biriktirip 2060 alabilirim

Aldım sistemi fakat çok uyguna geldi ekran kartı o yüzden ama ilerde yükseltebilirim diyerekten zaten 1650 nin performansı şu an işimi görüyor ama ilerde yetmemeye başlıcak o yüzden ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum
2060 genel olarak darboğaz yapmaz ama oyuna göre değişiklik gösteredebilir. Mesela assassins creed odyssey’de 1660 Super’e ucundan biraz darboğaz yaptığını gördüm, far cry 5’de de işlemci kullanımı da 60-90 arası. Sanırım yeni oyunlarda darboğaz yapma olasılığı biraz olabilir ve sağlam bir işlemci soğutucu almanız gerekir oyunda kullanım 100’e yaklaştığında stok soğutucu ile sıcaklık 80 dereceyi aşabiliyordu benim.

2060 genel olarak darboğaz yapmaz ama oyuna göre değişiklik gösteredebilir. Mesela Assassin's Creed Odyssey’de 1660 Super’e ucundan biraz darboğaz yaptığını gördüm, Far Cry 5’de de işlemci kullanımı da 60-90 arası. Sanırım yeni oyunlarda darboğaz yapma olasılığı biraz olabilir ve sağlam bir işlemci soğutucu almanız gerekir oyunda kullanım 100’e yaklaştığında stok soğutucu ile sıcaklık 80 dereceyi aşabiliyordu benim.

1660 Super'den memnun musunuz ve FreeSync monitörde DP kablosu ile G-SYNC açabiliyor musunuz.

Geri
Yukarı