MSI H410M PRO anakart için fan mı almalıyım?

omerfaruk9310

Hectopat
Anakartım MSI H410M PRO. Fotograftaki kasadan gelen bu kabloları anakartımda takacak yer bulamadım. Anakartımdaki RGB çıkışları (erkek) 3 ve 4 pinli. Fotoğrafta gördükleriniz de aynı şekilde (erkek). Bunlar için fan mı almalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

16009770127001986279317.jpg

Hayır, fan almanıza gerek yok. Kasanız XPG Battlecruiser sanırım, bağlantıları aşağıdaki rehbere göre yapabilirsiniz:

Konu başlığı değişmiş.Kasam XPG Invader.
Hayır, fan almanıza gerek yok. Kasanız XPG Battlecruiser sanırım, bağlantıları aşağıdaki rehbere göre yapabilirsiniz:

Konu başlığı değişmiş.Kasam XPG Invader.

Tamam, sanıyorum fazla kablolar kontrolcü için. Kasanın ön tarafında en altta bir şerit LED var. O şeritten gelen kabloyu bulun ve anakartınızdaki gerekli başlığa takın. Direkt şuraya takın diyemiyorum çünkü o şeridin tipini anlayamadım, ARGB (3 pinli) olabilir ama.

Tamam, sanıyorum fazla kablolar kontrolcü için. Kasanın ön tarafında en altta bir şerit LED var. O şeritten gelen kabloyu bulun ve anakartınızdaki gerekli başlığa takın. Direkt şuraya takın diyemiyorum çünkü o şeridin tipini anlayamadım, ARGB (3 pinli) olabilir ama.
Çok teşekkürler. Kafam karman çorman olmuştu. Kitapçıkta yazmıyor bile. Sata güç kablosusunu takmama gerek yok değil mi?

SATA güç kablosu kasanın üstündeki kontrolcü için olmalı. Eğer onu kullanmayacaksanız gerek yok.
Teşekkürler, iyi geceler dilerim.
SATA güç kablosu kasanın üstündeki kontrolcü için olmalı. Eğer onu kullanmayacaksanız gerek yok.
İzninle bir soru daha sormak istiyorum. Egzoz fan ve kasanın önündeki fan 3pinli dişi. Anakartımda sıralı 3pinli erkek giriş yok. 4 pinli ya da 3 pinli yeni fan mı almalıyıy? Bu fanları takabileceğim bir soket mevcut değil çünkü. Fotoğraftaki erkek pinler zaten olmuyor bunlara. Cpu fanını taktım o 4pinli. Bu iki fanı değiştirmeli miyim yoksa dönüştürücü var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı