MSI H510M-A Pro RAM MHz yükselmiyor

heisenbergch

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. MSI H510M-A Pro anakarta sahibim RAM'lerim de 3200 MHz fakat 2666 de çalışıyor. BIOS'a girip ayarlamaya çalıştığımda sadece disabled ve enabled profil seçenekleri çıkıyor bunlarda da en fazla 2666 MHz seçilebiliyor. Anakartım 3200 desteklemesine rağmen neden 3200 seçemiyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Sadece anakart frekans desteği yeterli değil.

İşlemciniz daha fazla frekansı desteklemiyorsa XMP ile desteklenen en yüksek değerinde (MHz) çalışır.

Örneğin; 10100F XMP ile 2666 MHz çalışır. İşlemci desteği bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece anakart frekans desteği yeterli değil.

İşlemciniz daha fazla frekansı desteklemiyorsa XMP ile desteklenen en yüksek değerinde (MHz) çalışır.

Örneğin; 10100F XMP ile 2666 MHz çalışır. İşlemci desteği bu kadar.

Analdım teşekkür ederim işlemcim i5 10400F. Yani en fazla 2666 da mı kullanlabilirim arttırmanın bir yolu yok mudur?

Analdım teşekkür ederim işlemcim i5 10400F. Yani en fazla 2666 da mı kullanlabilirim arttırmanın bir yolu yok mudur?
Hız aşırtma konuları hakkında pek bilgim yok, ancak desteklediğini sanmıyorum. Aynı anakart ve işlemci ikilisine sahibiz. 2666 MHz kullanıyorum bende. Hız aşırtmadan mümkün değil.

Hız aşırtma konuları hakkında pek bilgim yok, ancak desteklediğini sanmıyorum. Aynı anakart ve işlemci ikilisine sahibiz. 2666 MHz kullanıyorum bende. Hız aşırtmadan mümkün değil.
Tamam teşekkür ederim.
Arkadaşlar benim ramlerim 2133 Mhz geldi ve hiç yükseltemiyorum yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı