Çözüldü MSI H610M-E DDR4 3200 ve Intel 12100F PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrullahkaya

Kilopat
Daha fazla  
Bugün kendim topladığım bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Anakartta mavi ve kırmızı ışık yanıyor sonra beyaza dönüyor. Fakat hiçbir şekilde görüntüde değişiklik yok RAM'leri değiştirdim tek tek denedim yine de olmadı.
MSI H610M-E DDR4 3200
Intel 12100F
Ekran kartı yok
Corsair Vengeance LPX CL16 8 GB DDR 3200MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam PC hiç mi açılmıyor. Bütün bağlantıları doğru yaptınız değil mi? Yanlış takılan veya takmayı unuttuğunuz bağlantılar varsa onları kontrol edin.

Hocam sorun düzeldi.
İşlemci de grafik yongası olmadığından kaynaklı.
GT1030 ekran kartı alarak sorunu çözdüm.
İlgilendiğiniz için teşekkürler.
Bugün kendim topladığım bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Anakartta mavi ve kırmızı ışık yanıyor sonra beyaza dönüyor. Fakat hiçbir şekilde görüntüde değişiklik yok RAM'leri değiştirdim tek tek denedim yine de olmadı.
MSI H610M-E DDR4 3200.
Intel 12100F.
Ekran kartı yok.
Corsair Vengeance LPX CL16 8 GB DDR 3200MHz.

Ekran kartsız nasıl çalışsın. İşlemcide dahili grafik yok.

F işlemcilerde görüntü birimi bulunmuyor ve ekran kartsız görüntü vermiyor diye biliyorum.
Üst modellerde fark yok biliyorum. Ben araştırmadım ama bu sitede F özellikli işlemcilerle ilgili konulara bakabilirsin belki daha detaylı bilgi olabilir.

Konulara baktıktan sonra eskide olsa varsa çalışan ekran kartınız birkaç dakikanızı ayırıp deneyebilirsiniz.

MSI H610M-E DDR4 3200.
Intel 12100F.
Ekran kartı yok.
Corsair Vengeance LPX CL16 8 GB DDR 3200MHz.

Hocam PC hiç mi açılmıyor. Bütün bağlantıları doğru yaptınız değil mi? Yanlış takılan veya takmayı unuttuğunuz bağlantılar varsa onları kontrol edin.

Hocam sorun düzeldi.
İşlemci de grafik yongası olmadığından kaynaklı.
GT1030 ekran kartı alarak sorunu çözdüm.
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı