i5 4460 ve R7 265 macOS Kurulumu

İsmailSayan

Hectopat
Dual Boot yapmak istiyorum hata alıyorum, bana yardım eder misiniz?

• İşlemçi: i5 4460
  • Ekran artı: ASUS AMD R7 265
  • Anakart: MSI H81'i
Bigisayarıma Paragon Partition Manager kurulumunu yaptım. 180 GB disk bölüntüsü oluşturdum. Disk biçimini Apple HFS olarak ayrladım. Paragon HFS+ for Windows adlı programı kurup bilgisayarımı yeniden başlattım. Bölüntülemiş olduğum disk sorunsuz çalışıyor. Flash belleğimi hazırladım.
Belleğin içerisindeki library extensions klasöründen AMD kextlerini sildim yeniden başlatma işlemi yaptım.

Bilgisayarımın BIOS ayaralarına girdim;
  • SATA: AHCI olarak ayarlayın
  • VT-D: Disable olarak ayarlayın
  • EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enable olarak ayarlayın.
  • XHCI Mode: Smart Auto
  • Secureboot: Disable (Other OS) olarak ayarlayın
  • CFG-Lock= Disable
  • Boot Option Priorities: UEFI USB olarak ayarlayın. Ya da UEFI and Legacy.
Olarak ayarlıydı zaten, sistemi Boot ettim.

Options seçeneğinden Grapich Injector'e gelip inject AMD seçeneğini aktif ettim, birincil kurulum sıkıntısız tamamlandı.
Sonra kurulum, yani Boot macOS from (diskin adı= macOSX) seçeneğini seçtim NVIDIA to VESA seçeneğini tik işaretini kaldırdım options seçeneğinden, grapich Injetor'e gelip inject AMD seçeneğini aktif ettim. Ekranda yazılar aktı ve ekranım kapandı. Bunun üzerine ben de BIOS’a gelerek ekran kartımı devre dışı bıraktım. Bu sefer de ekrandaki yazı aktı ve en son yazıda takılı kaldı.
Bunun üzerine Windows'a geçiş yapraktan Mac kurduğum diski biçimlendirdim. USB biçimlendirdim ve geri kurulum USB'yi baştan hazırladım. Kext dosyalarını silmeden ekran kartını iptal ederek kurulumu tekrar yaptım fakat yine aynı hatayla karşılaştım. Bunun da üzerine options seçeneklerini değiştirdim fakat yine sonuç alamadım sürekli aynı hatayı aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aldığın hata IGPU ile ilgili. BIOS ayarlarından IGPU ayalarına göz at eğer ki olmazsa ekran kartını söküp dene ve ek olarak sökmeden BIOS ayarlarından GPU modunu onboard ayarlarına çek ve HDMI girişini anakarta tak.
Denemedim ama en kısa sürede denerim.
Aldığım hata bu, bundan sonra ekran kararıyor. Ekran kartını iptal ederek yaptığımda ise alttaki en son yazıda takılı kalıyor.

20180607_160109-1-1.jpg

HDMI için cevap vermemişsin?
Şimdi, USB / EFI / Clover / ACPI / Pathced içinde bir dosya olmalı. Onu sil.
Bu dosyayı indir ve RAR'dan çıkart.
MediaFire
Bunun içindeki Config dosyasını USB/ Clover içindeki dosya ile değiştirip dene.

Yaptım yine aynı hata ile karşılaştım. Ekran kartını iptal ederek te yaptım ama aynı hatayı tekrar aldım.
Screenshot_2018-06-09-15-31-32-1.png

Monitörüm DVI çıkışlı.
Sorun monitör girşlerinde ise HDMI DVI-I çevirici alabilirim.
Pardon DVI çıkışlı değil VGA çıkışlı. DVI VGA dönüştürücüsü kullanarak ekrana bağlıyorum. Bunun yerine VGA HDMI dönüştürücüsü satın alsam işe yarar mı ?

Aldığın hata IGPU ile ilgili. BIOS ayarlarından IGPU ayalarına göz at eğer ki olmazsa ekran kartını söküp dene ve ek olarak sökmeden BIOS ayarlarından GPU modunu onboard ayarlarına çek ve HDMI girişini anakarta tak.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı