Çözüldü MSİ H81M-P32 yeniden başlatma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lazoflu

Kilopat
Daha fazla  
Anakartı ve işleciyi değiştim ama bir hata musallat oldu kurtaramıyorum,

PC açılıyor ve kapanıyor burada sıkıntı yok, ama yeniden başlat dediğimiz zaman kapanıyor ama tekrardan açılmıyor ekran hiç gelmiyor ama kasa açık kalıyor kapanmıyor.

Sistemi yeniden kurdum çare yok
ram değiştim
bios sıfırladım pil değiştim
Ekran kartını çıkardım onboart ekran kartını kullandım
Farklı HDD taktım format attım, sistemi yeniden kurdum

Yok yok fayda yok aynı bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
PC sıfırdan açılıyor, ve kapanıyor
İşleyişte bir sorun yok

Anakart ve işlemci değişiminden sonra oldu bu.

sistem

MSİ H81M-P32
İ3 4160
SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5
High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze 56A@12V
Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram (2X4GB)
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 64Mb

Son düzenleme:
Çözüm
Sizin sorununuzu çözeceğiz dediklerimi yapın ve sonucu bildirin. Eski bir bios dosyası indirip flaş bellekten yükleyin, bilgisayarınızı açın ve son güncel biosu MSİ Live Update 6 programı ile yükleyin.
Allah razı olsun kardeşim, Allah ne muradın varsa versin.

Biraz uzun sürdü, anakartın kendi sayfasından eski sürümü flaş bellek ile yükledim, sonra kendi programı ile güncelleme yaptım, bir haylı kapsamlı güncelledi ve yeniden başladı gayet sorunsuz yeniden başlıyor, 2 3 kez test ettim şuan bir sorun yok. PC yeniden başlıyor.

Flaş bellek ile sorunlu oluyor sanırım. İlk montelediğimde açılışta da güncellemeyi flaş bellek ile yapmıştım dolayısı ile ilk açılıştan itibaren sorunlu kullanıyorduk.

Birçok işlem yapmıştım en son uyumsuzluktan korkmaya başlamıştım ki GlawsReqaL sayande çözdük işi.

bu arada sisteme kendi hdd yi taktım şuan formatsız ve sorunsuz kullanıyorum. Gerçi şuan ssd aldım yeni sisteme geçeceğim :)

GlawsReqaL çok çok teşekkür ediyorum sana.

Sağol kardeşim,
sistem pek yeni sayılmaz parça paça yeniledik en son ram işlemci ve anakartı da değişerek casper nirvana dan geriye sadece dış kasa kalmış oldu. Hazır pc hiçte akıllı bir tercih değilmiş.
Ne yalan söyleyeyim bir an iadeyi bir düşünmeye başlamıştım
Tekrardan teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı