MSI H81M P33 BIOS - Clear CMOS Yapamama Sorunu

ahmetcs

Hectopat
Merhabalar herkese,
Bilgisayarımın bazı sürücülerini güncelliyordum ki BIOS güncelleme esnasında PC kapandı. Sanırım elektrik voltajı düştü, bilmiyorum. Sonuç olarak PC açılmıyor.
Güç düğmesine bastığımda fan, ekran kartı çalışıyor fakat görüntü gelmiyor haliyle.

İnternette araştırdığı ve kullanım kılavuzunda okuduğum kadarıyla JBAT1 e jumper taktım ve 20-30 saniye bekledim; işe yaramadı.
JUSB_PW1 ve JUSB_PW2 ye de ekte koyduğum fotoğraftaki işlemleri yaptım fakat; işe yaramadı.

Sanırım bunları yaparken bir hata yapmış olabilirim, yanlış bir durumda bulunmuş olabilirim.

Sonuç olarak pc açıldığında görüntü alamıyorum (Monitor ve kablo sağlam test edildi.). Sizce bu aşamada ne yapmam gerek. Kesin çözüm olarak yeni bir anakart mı almalıyım yoksa buna gerek kalmadan nasıl bu sorundan kurtulabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Windows 10
  • 12 GB RAM
  • MSI GTX 1050
  • G3258
  • PSU 600W
1.jpg

Çözüm
BIOS sürümü uçtuysa, Jumper sıfırlamak işe yaramaz. EEPROM yazma işlemi yapan bir tamirci varsa götüreceksiniz. BIOS çipini söküp, USB EEPROM cihazına takacak ve uygun BIOS u yüklemeye başlayacak sonra tekrar dan çipi yerine takıp Anakartınız kurtulmuş olacak.
BIOS sürümü uçtuysa, Jumper sıfırlamak işe yaramaz. EEPROM yazma işlemi yapan bir tamirci varsa götüreceksiniz. BIOS çipini söküp, USB EEPROM cihazına takacak ve uygun BIOS u yüklemeye başlayacak sonra tekrar dan çipi yerine takıp Anakartınız kurtulmuş olacak.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı