MSI H97 Gaming 3 Anakart Optik Ses Çıkışı Sorunu

vesu

Hectopat
Daha fazla  
Bugün aldım kartı fakat optik çıkışından ses hiç gelmiyor. 15 20 saniyelik aralarla ses 1-2 saniye gelip geri gidiyor bazan 1 dk hiç ses gelmiyor. 2 Adet optik kablo var elimde ikiside faal olarak tv de çalışıyor. Kartı geri götürmeli miyim yoksa yanlış yaptığım birşeyler mi var?

İkinci sorumda şu Yeşil Turuncu ve Siyah kablolarla analog olarak bağlarken kartın arka kısmında herhangi bir renk yok hepsi siyah bir tanesi kırmızı. Bunu nasıl neye göre bağlayacağım?
Deneme yanılma yoluyla ses getirmeyi başardım. Bu seferde Realtek Hd Audio da sesi 5+1 e getirdiğimde bass değerleri normal ses tamamen boğuk oluyor.
Kabloları mı yanlış taktım? Driver felan mı eksik, yoksa tamamen ses yongasımı arızalı? Bilemedim doğrusu.

7+1 bir gibi ses sistemleri bağladığınız zaman ses kartınızın yazılımı ile bunları ayarlamanız gerekebilir. Bende M5A97 EVO R2.0 var ve direk 4+1 taktığım zaman 2 hoparlörden ses gelmiyor. Bunu ayarlamam gerekiyor Realtekten. Boğuk sesi, ses kartı yazılımınızdan düzeltebilmeniz lazım.

Boğuk sesi dediğiniz gibi stereo olarak değiştirdim düzeldi fakat optik için bir çözüm bulamadım acaba anakartı değiştirmeli miyim yoksa yazılımsal bir sorun mudur gidip gidip sinyal vermesi çok garip bir durum Windows 7 onun etkisi olabilir mi?
Sound Blaster cinema 2.
Realtek HD Audi kurulu başka driver kurmalı mıyım acaba?

Güncel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı