MSI H97 GAMING 3 vs. Z97 GAMING 3

H81 chipset ihtiyacımı karşılamıyor. CF yok, USB ve SATA sayısı az teknolojisi fazla yok. Ayrıca Gamer özelliklere de sahip değil. Sadece H81-Gamer'da var oda 330 TL. H97 Gaming 3 ona göre daha mantıklı gibi. Amacım OC çılgınlığı yapmak değil makul düzeyde yapacağım, ihtiyaç doğrultusunda. Hatta fabrika hızı tatmin ederse hiç yapmam. Bu yüzden Z97 ile H97 arasında kaldım.

H81 chipset ihtiyacımı karşılamıyor. CF yok, USB ve SATA sayısı az teknolojisi fazla yok. Ayrıca Gamer özelliklere de sahip değil. Sadece H81-Gamer'da var oda 330 TL. H97 Gaming 3 ona göre daha mantıklı gibi. Amacım OC çılgınlığı yapmak değil makul düzeyde yapacağım, ihtiyaç doğrultusunda. Hatta fabrika hızı tatmin ederse hiç yapmam. Bu yüzden Z97 ile H97 arasında kaldım.
O zaman H97 işinizi görür ama ileride bütçeniz olursa işlemcinizi değiştirmenizi öneririm.

Zaten 5000 serisi bir i5 işlemcisine geçiş yapmayı düşünüyorum Broadwell piyasada olduğunda. Ama H97 ile 4.4 yapabilir miyim stok fanla? Hala cevap alamadım.

Çıktığı zaman GTX950 alabilirim. 4.4 GHZ'a H97 anakartla aşırtabiliyorsak sorun yok. Fazla ısınırsa soğutucu da alabilirim. Önemli olan anakartın 4.4'lere çıkartabilmesi. OC konusu neden anakarta bağlı halen anlamadım. Ordan çarpanı istediğimiz kadar ayarlayıp voltajı verip soğutucumuz da mükemmel olduğunda H97 anakart nasıl bizi OC konusunda kısıtlasınki?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı