MSI H97 PC Mate Alınır mı?

Cross.firex

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
MSI H97 PC Mate Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI&VGA
Anakart iyi midir?

MSI'in sitesinden baktım. Özelliklerde DirectX 11 yazıyor. Kafama takıldı, DirectX 12 kart alsam desteklemeyecek mi? Bir yerde H97'ye tek ekran kartı takabilirsin yazıyor, bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
H97 serisi anakartlarda SLI desteği yok diye biliyorum. Fakat bazı modellerde CrossfireX desteği var. Eğer işlemcin K ibareli değilse H97 PC Mate alabilirsin. K ibareli bir işlemcin varsa Z97 PC Mate alman daha iyi olur.

Z97 diyede pc mate almayin oc yapicaksaniz pek basarili olcagini sanmiyorum

Overclock ile işim olmaz. İleride bir ikinci ekran kartını takmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle amd r9 270 ve i3 işlemci olacak. Bu anakart uygun mu? Z97 ile tek farkı oc meselesi mi?

Crossfire desteği var yazıyor sitesinde ama H97 çipseti 1x16 PCI-E hattını destekliyor. 2x8 ya da 1x8 2x4 desteği Z97 çipsetinde mevcut. Bu da H97 çipseti ile sadece tek ekran kartı kullanılabilir manasına gelir. Z97 ile H97 arasındaki farkı kısaca; OC ve SLI/CF niyetin varsa Z97, yoksa H97 diye tanımlıyoruz genelde. Benim bu konuda bildiğim bu, yine de sitesinde destek var yazıyorsa demek ki bir yolu varmış diyebilirim sadece. Sen yine de almadan önce sıkı araştırma yap ve teyit ettirmeye çalış.

@MichaelDeSanta13 MSI'ın sitesinde CF desteği var gözüküyor. Ama dediğim gibi, bu çipsetle alakalı bir durum. H97 çipseti sadece 1 kanaldan en fazla x16 bant genişliğinde PCI-E bağlantısı destekliyor. AMD bunu nasıl aşıyor bilmiyorum ama SLI desteğinden bahsetmiyor sitede.

Son düzenleme:
@MichaelDeSanta13 MSI'ın sitesinde CF desteği var gözüküyor. Ama dediğim gibi, bu çipsetle alakalı bir durum. H97 çipseti sadece 1 kanaldan en fazla x16 bant genişliğinde PCI-E bağlantısı destekliyor. AMD bunu nasıl aşıyor bilmiyorum ama SLI desteğinden bahsetmiyor sitede.
Aynen. Bende crossfirex kurmayı planlıyorum zaten. İ3 4160 3.6 ghz asusun r9 270 crossfirex kurulumunu kaldırabilir mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı