MSI katana 15 B12vgk belli oyunları oynarken donuyor

huseynyigit

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI katana 15 B12vgk model bir bilgisayarım var. Sorunu tam olarak anlayamadığım için sizlere danışmak istedim.

Normal bir şekilde bilgisayarımda oyun oynarken oyun birden takılıyor görüntü donuyor fakat sesler gelmeye devam ediyor fakat oyundan oyuna değişiyor. Mesela Rust oynarken bunu yapıyor fakat çok daha fazla sistem gereksinimi olan Cyberpunk 2077 oynarken herhangi bir problem yok. Sıcaklıkla bir alakası olduğunu düşünerek birkaç defa sıcaklığa bakarak oyun oynadım fakat normal sıcaklıklardayken kapanıyor. Görüntü donuyor mouse takılıyor (mouse kullanarak da touchpad kullanarak da hareket ettiremiyorum). Öncesinde Windows kurarken bir takım problemler yaşamıştım acaba düzgün kuramadığımdan falan mı diyerek dün en baştan temiz format atıp kurulum yaptım fakat sonuç aynı.

Eskiden Cyberpunk'da da aynı problemi yaşıyordum fakat formattan sonra düzeldi ama hala Rust'ta bu problem devam ediyor. Ne CTRL+Shift+delete yaparak Görev Yöneticisi'ni açmak işe yarıyor ne de başka bir şey(Görev Yöneticisi'ni açabiliyorum fakat mouse hareket ettiremiyorum, klavye tuşları ile de denedim oyunu kapatmayı fakat nafile). Bulabildiğim tek çözüm bilgisayarın kapatma tuşuna uzun süre basılı tutup tümden kapanmasını sağlayıp tekrardan açmak. Ayrıca bu durumun bir zararı var mıdır onu da söylerseniz sevinirim.

Çözümlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. İyi sosyaller.

Laptop: MSI katana 15 B12vgk.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.

RAM lerinde sorun olabilir düşük bir ihtimal olsada belki PSUnda sorun vardır sorun ne olursa olsun senin çözebileceğini zannetmem servise götürsen çok daha iyi olur

RAM lerinde sorun olabilir düşük bir ihtimal olsada belki PSUnda sorun vardır sorun ne olursa olsun senin çözebileceğini zannetmem servise götürsen çok daha iyi olur
Merhabalar, cevabınız için teşekkürler. Şu anda yurt dışında olduğum için sanırım garanti buradaki bir MSI kapsamaz. Bir de garanti dahilinde herhangi bir para vermeden servise verebiliyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı