MSI katana 17 B13VFK-1018TR yerine laptop önerisi

GSFBJK

Centipat
Yer
İzmir/Konak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
iPhone 13 pro,airpods pro 3. Nesil,iPad pro m4
PC: MSI KATANA 17 B13VFK-1018TR Core I9-13900H, 32GB RAM, RTX4060 GDDR6 8GB, 1TB SSD, Windows 11
Meslek
Mimar
Merhaba şu an MSI katana 17 B13VFK-1018TR Core i9-13900h, 32 GB RAM, RTX4060 GDDR6 8 GB, 1TB SSD, Windows 11 bu bilgisayarı kullanıyorum satıp daha iyilerine geçebilir miyim? Üstüne bir miktar ekleme yapabilirim. Bilgisayardan hiçbir şey anlamam bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Aynı cihazı 50K'ya koymuşlar ama bence o fiyata satılması zor. Sizin aklınızdaki fiyat ne?

Bilmiyorum hocam bilgisayar piyasasını kaç k eder sizce. Üstüne 50/60k ekleme yapabilirim.

5000 serisi laptoplar bu yıl sonunda geleceği söyleniyor. Bence onları bekle derim. Geçtiğine değer bir şey olması adına erkenden geçmek istersen 4080 laptop düşünebilirsin.

4-5-6 fark olacağını sanmıyorum. Bence tamamen pazarlama stratejisi. Şu anda sağlam bir 3080 Ti bile 3 sene daha götürür. Kaldı ki 4080 5 senesi var. NVIDIA kendi başına tekelde at koşturuyor. Her üründe güncellik avantaj sağlamıyor ne yazık ki. 4060-70 özelinde arasında 2K panel hariç ne fark var? İsterse 140W olsun. Fahil fiyat farkı hariç fark yok. DLSS çamur zaten. Frame Generation yenilik onu kabul ediyorum. Bence hala gelişmesi lazım. O sıçrama 5000 serisinde olmaz gibi. Ürünü cilallayıp sür piyasaya. Bazen yeni ürün çıkınca fiyat düşer gibi bir fikir var. Ne yazık ki bu da doğru değil. En azından yaşadığım ülkede böyle değil. Kaliteli bir 3070'e sahip Vector'ya da başka MSI, ROG, Legion, Aorus, normal 4070'den bile pahalı. Makul bir indirim varsa 4080 en iyi seçenek olabilir.

5000 serisi laptoplar bu yıl sonunda geleceği söyleniyor. Bence onları bekle derim. Geçtiğine değer bir şey olması adına erkenden geçmek istersen 4080 laptop düşünebilirsin.

5000 serisi bekleyeyim o zaman hocam fiyatı be kadar olur.

Hiç alakası yok.

RTX 3070 4K da kalite leş gibi DLSS her oyunda.
RTX 4060 2K ekranda kalite leş gibi görüntü. Birkaç FPS için kalite feda etmeye değmez. İyi bir ekranın varsa fark bariz. Bu söylediklerim benim deneyimlediğim oyunlarda. Kaldı ki çok fazla DLSS oyunu yok, olan oyunlar da optimizasyon özürlü.

Her seride güzel sıçramalar oluyor. DLSS4 ile bile o sıçramayı yapacağını ben düşünüyorum.

Umarım öyle olur.

RTX 3070 4K da kalite leş gibi DLSS her oyunda.
RTX 4060 2K ekranda kalite leş gibi görüntü. Birkaç FPS için kalite feda etmeye değmez. İyi bir ekranın varsa fark bariz. Bu söylediklerim benim deneyimlediğim oyunlarda. Kaldı ki çok fazla DLSS oyunu yok, olan oyunlar da optimizasyon özürlü.
Dostum zaten 3070'in masaüstü kartı bile 2K için hazırlandı laptop olanı 1080P için. Kaldı ki 4060'ın da oynanmasını istediği çözünürlük 1080P zaten. Sen birini 4K birini 2K'de açarsan o kartların gücü yetmez elbette hem FPS dip yapar hem de DLSS' i kalite modunda da açsan fayda etmez performans moduna alman gerekir FPS için o da çamur gibi eder. DLSS oyunu artık çok var birçoğu da optimizasyon özürlüsü değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı