MSI katana 17 B13VFK-1018TR yerine laptop önerisi

Dostum zaten 3070'in masaüstü kartı bile 2K için hazırlandı laptop olanı 1080p için. Kaldı ki 4060'ın da oynanmasını istediği çözünürlük 1080p zaten. Sen birini 4K birini 2KDE açarsan o kartların gücü yetmez elbette hem FPS dip yapar hem de DLSS'i kalite modunda da açsan fayda etmez performans moduna alman gerekir FPS için o da çamur gibi eder. DLSS oyunu artık çok var birçoğu da optimizasyon özürlüsü değil.

Konu gereksiz uzadı kusura bakmayın. Kendi laptopumdan örnek vermek gerekirse 11800H 3070 105 W, 4 k OLED panel. Hiç sıkıntısını çekmedim ben. Sanıldığının aksine 3070 gerçekten güçlü. Ben DLSS falan eksikliği hissetmedim. 2 senedir de aktif olarak kullanıyorum. Daha yeni Ghost of Tsushima 4 k Ultra 40-51, yüksek 60 + FPS alıyorum. DLSS kapalı. DLSS mod fark etmeksizin açınca OLED ekranda bile görüntü bozuluyor. Kaldı ki IPS daha belli olması lazım. Ben fark ediyorum şahsen. Ve yine bir örnek vermek gerekirse Aorus 12500H, RTX 4060 FHD 360Hz ( 10 bit) DLSS denediğim oyunlarda acayip kötüydü (Ekim ayından beri gelişme olduysa bilmiyorum)
Kesinlikle gözle görülür FPS artışı oluyor. Bunun yanında görüntü kalitesi berbata yakındı (yanımda katana %45 NTSC, RTX 3060) vardı inanın aynı oyunda aynı FPS, daha kötü kalite aldım (katana çöp panel olduğu halde)

Konu gereksiz uzadı kusura bakmayın. Kendi laptopumdan örnek vermek gerekirse 11800H 3070 105 W, 4 k OLED panel. Hiç sıkıntısını çekmedim ben. Sanıldığının aksine 3070 gerçekten güçlü. Ben DLSS falan eksikliği hissetmedim. 2 senedir de aktif olarak kullanıyorum. Daha yeni Ghost of Tsushima 4 k Ultra 40-51, yüksek 60 + FPS alıyorum. DLSS kapalı. DLSS mod fark etmeksizin açınca OLED ekranda bile görüntü bozuluyor. Kaldı ki IPS daha belli olması lazım. Ben fark ediyorum şahsen. Ve yine bir örnek vermek gerekirse Aorus 12500H, RTX 4060 FHD 360Hz ( 10 bit) DLSS denediğim oyunlarda acayip kötüydü (Ekim ayından beri gelişme olduysa bilmiyorum)
Kesinlikle gözle görülür FPS artışı oluyor. Bunun yanında görüntü kalitesi berbata yakındı (yanımda katana %45 NTSC, RTX 3060) vardı inanın aynı oyunda aynı FPS, daha kötü kalite aldım (katana çöp panel olduğu halde)

Hocam bende 4080 ile DLSS kapattığımda da açtığımda da hep kalite modundaydı. Açıkçası görüntü kaybı yoktu. HP Omen laptopum var. IPS panel kullanıyorum. Panelden olabilir.

Hocam bende 4080 ile DLSS kapattığımda da açtığımda da hep kalite modundaydı. Açıkçası görüntü kaybı yoktu. HP Omen laptopum var. IPS panel kullanıyorum. Panelden olabilir.

Doğrudur hocam. Sadece merak ettim 4080 gibi bir canavar da DLSS neden ijtiyaç duydunuz? Deneme amacı mı?
Bu da kanlı canlı DLSS test yapmak istedim. Kayıt anında oyun yüzünden maksimum 2K 60 FPS 25 bit. Umarım fark anlaşılır.

Aynı cihazı 50K'ya koymuşlar ama bence o fiyata satılması zor. Sizin aklınızdaki fiyat ne?

Linki var mı?

Merhaba şu an MSI katana 17 B13VFK-1018TR Core i9-13900h, 32 GB RAM, RTX4060 GDDR6 8 GB, 1TB SSD, Windows 11 bu bilgisayarı kullanıyorum satıp daha iyilerine geçebilir miyim? Üstüne bir miktar ekleme yapabilirim. Bilgisayardan hiçbir şey anlamam bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Neden değişim düşündün. Çoksa iyi cihazın ama problem ne

Bu da kanlı canlı DLSS test yapmak istedim. Kayıt anında oyun yüzünden maksimum 2K 60 FPS 25 bit. Umarım fark anlaşılır.
Hocam fark pek anlaşılmıyor açıkçası. Yan yana gelince en iyi fark edilir böyle şeyler videolar ile anlaşılmaz. Yine de teşekkür ederim o kadar test yapmışsınız.
Sadece merak ettim 4080 gibi bir canavar da DLSS neden ijtiyaç duydunuz?
Her şey ultra ile günümüz 3A yüksek grafikli oyunlarında FPS düşmesi falan yaşamayayım diye psikolojik olarak açıyorum görüntüden kayıp da olmayınca DLSS kalite modunun negatif etkisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı