Çözüldü MSI Katana GF66 laptopun şarjı %100 olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayLaZ

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-11800h 16gb ram 1tb ssd rtx3060 6gb
Yaklaşık 1 hafta önce laptop aldım, aldığımdan beri şarjda kullanıyorum ama şarjı %100 olmuyor. Şu an 91'de ve en fazla 94 gördüm.
Laptop: Msi Katana Gf66 11.Nesil Core i7 11800H-16Gb-1Tb Ssd-15.6''-Rtx3060 6Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri,Msi Katana Gf66 11.Nesil Core i7 11800H-16Gb-1Tb Ssd-15.6''-Rtx3060 6Gb-Freedos en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Adsız.png

Çözüm
Hocalarım saolun sorunu çözdüm, şarjını tamamen bitirdim ve tekrar şarja taktım %100 oldu.
Hocam sorunuzun cevabı MSI'ın "Dragon Center" uygulamasında. Bir ayar vardı, laptop pil ömrünü koru diye orada seçenekler seçerek yüzde kaç şarj olacağını seçiyorsunuz. Yüzde 100'e çıkartırsanız sorun çözülür.
Saolun hocam denemeye gidiyorum.

1690705668887.png

😕

Son düzenleme:
1690706864385.png

Bazı yerlerde hwmonitor'den wear level kontrol edin diye okudum. Pek birşey anlamadım burdan. Hocam şuan laptopun şarjını bitirmeye çalışıyorum 0 olduktan sonra birkaç saat şarjda bekletecem sorun çözülmezse biraz daha araştırır dediğinizi yaparım
Windows 11 kurmanız gerek hocam.Bana w11 kurmak sorununuzu çözecekmiş gibime geliyor ama emin değilim.Ben olsam temiz kurulumda w11 kurardım.

H
Eki Görüntüle 1882293
Bazı yerlerde hwmonitor'den wear level kontrol edin diye okudum. Pek birşey anlamadım burdan. Hocam şuan laptopun şarjını bitirmeye çalışıyorum 0 olduktan sonra birkaç saat şarjda bekletecem sorun çözülmezse biraz daha araştırır dediğinizi yaparım
Hocam onlar bataryanın max olabilecek doluluk oranını gösterir çünkü lityum piller %100 performans vermez ve ilerde ömürleri azalır.Size max doluluk oranı %91 olabilir demişler ama windows öyle işlemiyor.Normalde orda %100 yazması lazım ne olursa olsun.

Saolun hocam denemeye gidiyorum.

Eki Görüntüle 1882261
😕
Yeni laptoplar için ismi başka bir uygulama çıkmıştı MSI center miydi emin değilim, o uygulama üzerinden batarya optimizasyonu da yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten model seçerek desteklenen Center uygulamasını indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı