MSI Katana laptopta FPS yüksek olmasına rağmen oyunlar kasıyor

emir.sp34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F RTX4060 VENTUS 8GB H610M-G 32GB RAM 650W ZALMAN COOLER MASTER 240ML SIVI SOĞUTUCU
3060 GPU, 16 GB RAM, i7 11. nesil Gaming laptopta GTA s.a, NFS MW, pes, Valorant gibi düşük sistemli oyunlarda kasma oluyor FPS 240 300 arası olmasına rağmen oyunlar kasıyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
3060 GPU, 16 GB RAM, i7 11. nesil Gaming laptopta GTA selamünaleyküm, NFS MW, pes, Valorant gibi düşük sistemli oyunlarda kasma oluyor FPS 240 300 arası olmasına rağmen oyunlar kasıyor. Sebebi ne olabilir?
Ekran özelliklerinden ekran yenilemesi kaç fps de onu kontrol edin. Bazen yeni alınan cihazlarda o maksimumda olmuyor.

Ekran özelliklerinden ekran yenilemesi kaç FPS de onu kontrol edin. Bazen yeni alınan cihazlarda o maksimumda olmuyor.

Şu an 144Hz de ayarlı duruyor en basit oyunlarda bile FPS yüksek olmasına rağmen donma oluyor.

Şu an 144Hz de ayarlı duruyor en basit oyunlarda bile FPS yüksek olmasına rağmen donma oluyor.
Drop oluyor, drop neden olur diye düşünecek olursak ya işlemci frekansı ya da ram frekansı bir anda yülselip düşüyor olabilir. Belkide bu yüzden fps'e yansımıyordur ama belkide milisaniyelik düşüşler oluyordur bunu oyun oynarken kontrol edin. Yada direkt ramler sıkıntılıdır. Çünkü oyun ramler üzerinde çalışıyor.

Drop ya da görüntü gecikmesi olabilir, geforce ayarlarından oyun yer paylaşımını açın, kasan oyunda alt+r kombinasyonuyla nvidia performans izleme ekranını açın görüntü gecikme oranını buraya yazın ya da ss atın.

Drop ya da görüntü gecikmesi olabilir, geforce ayarlarından oyun yer paylaşımını açın, kasan oyunda alt+r kombinasyonuyla nvidia performans izleme ekranını açın görüntü gecikme oranını buraya yazın ya da ss atın.
Tamamdır çözdüm gerek kalmadı saolun. Sorun şuymuş: benim kuzen 120 hz destekleyen bi ekrana sahip lolde de 630 fps civarı alınca drop oluyor çar ışınlanıyor gibi duruyor ben de fps i sabitledim monitörün hz'ine yakın yaptım çözüldü

Geri
Yukarı