MSI Laptop M.2 SSD takmak garantiyi bozar mı?

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
MSI GL62M 7RDX kullanıcısıyım. Kasayı kendim açıp takarsam garanti dışı mı kalır?

Bir de 128 GB taksam yeterli olur mu arkadaşlar? Çünkü Unreal Engine, Office prpgramları ve +30 GB dosya bulunacak içinde. M2 SSD önerin dostlar beni üzmeyecek. :D
@Recep Baltaş Youtube'da bir video da yabancı adam garanti dışı kalmasını istemiyorsanız burayı delmeyin demişti. Çoğu kişi kalmıyor diyor ama emin olmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
[email protected]'a mail atıp her türlü aklınıza takılan şeyi sorabilirsiniz. Ertesi güne cevap veriyorlar ilk mailinize. İlk mail sonrası mailleşmede gün içi cevap veriyorlar.

Aynı soruyu ben sorduğumda garantiyi bozmayacağını yine de cihazı servise göndererek taktırmanın çok daha uygun olacağını söylemişlerdi fakat yine de siz bir mail atın.

MSI GL62M 7RDX kullanıcısıyım. Kasayı kendim açıp takarsam garanti dışı mı kalır?

Bir de 128 GB taksam yeterli olur mu arkadaşlar? Çünkü Unreal Engine, Office prpgramları ve +30 GB dosya bulunacak içinde. M2 SSD önerin dostlar beni üzmeyecek. :D
@Recep Baltaş Youtube'da bir video da yabancı adam garanti dışı kalmasını istemiyorsanız burayı delmeyin demişti. Çoğu kişi kalmıyor diyor ama emin olmak istedim.
hocam laptopu iade etmiştiniz birde m2 ssd takarken kapağı açtıktan sonra ilk önce ne yapmalıyız bataryanın kablosunu çıkartmak zorundamıyız
bir videoda adamın biri öyle birşeyler söyledi
ssd olarak bunu öneririm Adata XPG SX6000 NVME 128GB SX6000 1000/800MB/s M.2 PCIE SSD Fiyatı

Son düzenleme:
@enesilhan İade için göndermiştim ışık sızması yok dediler ısrar etmedim. Ama önemli değil başımda daha büyük dertler var. Hem gündüz sıkıntı yok. Gece rahatsız ediyor sadece. :)

@Eryd Çok teşekkür ederim göndereceğim oraya mail.
hocam laptopu iade etmiştiniz birde m2 ssd takarken kapağı açtıktan sonra ilk önce ne yapmalıyız bataryanın kablosunu çıkartmak zorundamıyız
bir videoda adamın biri öyle birşeyler söyledi
ssd olarak bunu öneririm Adata XPG SX6000 NVME 128GB SX6000 1000/800MB/s M.2 PCIE SSD Fiyatı
İnternetten almayacağım Mediamark daha ucuz henüz zam yok orada. Bana Adata 128 GB 279 TL demişti. Ama bakalım diğer dostların görüşlerinide almak isterim.

@SypeR @So Justice

SX6000 128GB alabilirsin, öneririm.
Adata 128GB XPG SX6000 M.2 Sata Ssd Disk ASX6000NP-128GT-C
Bu alttaki de bir üst model ve 256GB kapasiteli olan model;
Adata Xpg Sx7000 256gb Pcıe M.2 Ssd Disk - Asx7000np-256gt-c - n11.com

Şimdi verilerinin depolandığı yere ulaşana kadar garanti dışı kalmaz.
Cihaz ile gelen depolamaya ulaşana kadar garanti dışı kalmaz.

128GB'ın 60GB'ını Windows' ayırsanız 60GB kalıyor, 30GB da dosyalarınız.
Kalan kısım da yeterli gelecektir.

SX6000 128GB alabilirsin, öneririm.
Adata 128GB XPG SX6000 M.2 Sata Ssd Disk ASX6000NP-128GT-C
Bu alttaki de bir üst model ve 256GB kapasiteli olan model;
Adata Xpg Sx7000 256gb Pcıe M.2 Ssd Disk - Asx7000np-256gt-c - n11.com

Şimdi verilerinin depolandığı yere ulaşana kadar garanti dışı kalmaz.
Cihaz ile gelen depolamaya ulaşana kadar garanti dışı kalmaz.

128GB'ın 60GB'ını Windows' ayırsanız 60GB kalıyor, 30GB da dosyalarınız.
Kalan kısım da yeterli gelecektir.
Kızacası M2 SSD taktığım zaman garanti dışı kalmıyor. Doğru mu? Zaten Mediamark'da da Adata SSD 279 TL gidip oradan alacağım.
128 GB yeterli bana o zaman.

Hangi model?
Biraz kasanın demontaj videolarına bakayım tam cevao veririm.
Güncelleme: kapağı açtığın an zaten ulaşabiliyorsun, bu garantiyi bozmayacaktır.
Tabi bunun yükümlülüğünü kabul etmiyorum ahaha :)

Son düzenleme:
MSI laptop kullanan biri olarak söylüyorum; cihaza zarar vermediğiniz sürece laptopun alt kapağındaki garanti etiketinin, SSD, HDD yada RAM değişimi için yırtılmasında en ufak bir sorun yok. Garanti bozulmuyor.

Geri
Yukarı