Çözüldü MSI laptop PXE ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aydoğan57

Attopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung
Merhaba arkadaşlar. MSI laptopumda siyah ekran hatası alıyorum. Durduk yere bu hatayı almaya başladım. Boot menüsünden başlatma seçeneklerini düzenledim, laptopu açıp HDD ve SSD'yi silgi ile temizleyerek tak çıkar yaptım ancak hâlâ aynı hatayı alıyorum. Sanırım BIOS'la alakalı bir durum. Açıkçası cihazı açınca BIOS pilini de göremediğim için daha fazla sökme işlemi yapmak istemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

IMG_20221016_144132.jpg
IMG_20221016_145536.jpg

Çözüm
Eğer SSD'inde Windows yüklüyse ve açılmayıp bu hatayı veriyorsa boot kısmı uçmuş gibi duruyor. Bir tane format USB yapıp oradan onarmayı deneyebilirsiniz. Format atmayacaksınız ama ona göre. Onar seçeneğini deneyin.

USB belleği oluşturunca bu dediğinizi deneyip sonucu buradan yazacağım.

ÇÖZÜLDÜ; Windows 10'nu Android program (ISO 2 USB) ile USB belleğe yazdırdım ve sonrasında boot menüsünden USB belleği birinci sıraya aldım. Sonrasında onarma seçeneği üzerinden sistem geri yükleme yaptım. Geri yükledim çünkü onarma işlemi başarısız olmuştu. Bu yüzden bir geri yükleme noktası seçerek PC'nin yeniden açılmasını sağladım.

Dosya Ekleri

• IMG_20221016_154307.jpg
    IMG_20221016_154307.jpg
    189,7 KB · Görüntüleme: 89
Eğer SSD'inde Windows yüklüyse ve açılmayıp bu hatayı veriyorsa boot kısmı uçmuş gibi duruyor. Bir tane format usb yapıp ordan onarmayı deneyebilirsiniz. Format atmayacaksınız ama ona göre. Onar seçeneğini deneyin.

Eğer SSD'inde Windows yüklüyse ve açılmayıp bu hatayı veriyorsa boot kısmı uçmuş gibi duruyor. Bir tane format USB yapıp oradan onarmayı deneyebilirsiniz. Format atmayacaksınız ama ona göre. Onar seçeneğini deneyin.

ÇÖZÜLDÜ; Windows 10'nu Android program (ISO 2 USB) ile USB belleğe yazdırdım ve sonrasında boot menüsünden USB belleği birinci sıraya aldım. Sonrasında onarma seçeneği üzerinden sistem geri yükleme yaptım. Geri yükledim çünkü onarma işlemi başarısız olmuştu. Bu yüzden bir geri yükleme noktası seçerek PC'nin yeniden açılmasını sağladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sorunun çözülmesine yardımcı olduysam mutlu bana. Güle güle kullanın hocam :)

Geri
Yukarı