MSI laptopa HDD takacağım, garantisi bozulur mu?

cemaslan33

Decapat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, MSI GL65 9SC marka bilgisayarıma HDD takacağım. Kendim taksam garanti dışı kalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle HDD takmak için fazladan boşluk olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Eğer boşluk yoksa optik sürücüyü iptal ederek takmanız gerekebilir. Bu konuya dikkat edin.

Bu bilgisayara hdd yerine ssd takarsanız daha iyi olur.
ssd fiyatları çok fazla o yüzden ssd takamıyorum
Merhaba

HDD yada SSD takmadan önce markayı araman gerekiyor. Bazı markalar izin verirken, bazı markalar garantiyi sonlandırabiliyor.

Bilginize
mail attım msi'a verdikleri cevabı merak eden benim gibi kafasını kurcalayan arkadaşlar için buraya bırakıyorum;
Dear cemaslan33,

MSI users are allowed to void the warranty sticker to upgrade the RAM, HDD, swap out batteries, and also for cleaning purposes.
Removing the warranty sticker doesn't change anything in terms of the warranty rules.

However, please note that any hypothetical damages which may occur during mentioned actions will not be covered under manufacturer's warranty (for e.g. Scratches, broken pieces, damaged pins etc.). This must be done gently.

With that being said, we would strongly recommend you to have your product upgraded by our authorized service center/ distributor to avoid further issues.

Kindly refer to the following link to locate the nearest server center in your vicinity.
MSI Global
Öncelikle HDD takmak için fazladan boşluk olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Eğer boşluk yoksa optik sürücüyü iptal ederek takmanız gerekebilir. Bu konuya dikkat edin.
evet boşluk vardı fakat dün aldığım hdd 2. el di neredeyse bilgisayarı patlatıyorduk adam bozuk hdd vermiş geri iadesini yaptım işin kötü yanı meresinden tarsusa arabayla 50 liralık benzin yaktım + 100tl hddye verdim şuan da yaktığım benzin parasınıda üstüne koyarak 500gb sıfır hdd almıştım bu tarz çakal insanların letgoda var olması beni gerçekten sinir ediyor piyasasınıda çok bilmediğim için güvenerek gitmiştim 🤬🤬😡

HDD, SSD yada RAM için laptopun alt kısmındaki kapağın çıkartılması ve garanti etiketinin yırtılması, ürünün garantisini bozmuyor. Bu kesin bilgi, yayalım lütfen :)

Ancak değişim yaparken cihaza zarar verilirse garanti uçar.

Değişim konusunda kendine güvenmeyen varsa teknik servise göndersin, cüzi bir miktar karşılığı istediği bileşeni takarlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı